Naršymo kelias

ES užtikrina, kad vartotojams skirtos kelionių svetainės būtų geresnės - 23/04/2014

Žmogus internetu kredito kortele užsisako skrydį © iStockphoto.com

Dėl kelionių svetainių patikrų daug geriau užtikrinamos vartotojų teisės: šiuo metu 62 % tokių svetainių atitinka ES taisykles.

Vienas iš trijų interneto vartotojų Europos Sąjungoje šiuo metu keliones ir nakvynę užsisako internetu. Šis skaičius ateityje turėtų didėti. Siekdama užtikrinti, kad kelionių svetainėse su vartotojais būtų elgiamasi deramai, Komisija drauge su nacionalinėmis valdžios institucijomis atlieka reguliarias tokių svetainių visoje Europoje patikras.

2013 m. valdžios institucijos nustatė, kad 382 iš 552 kelionių svetainių buvo pažeidinėjama ES teisė. Nuo tada 173 svetainės buvo atnaujintos, o jų informacija – ištaisyta, 209 svetainėms taikomos tolesnės procedūros, o 6 buvo uždarytos.

Nustatytos problemos

Nustatyta, kad pagrindinės problemos buvo šios:

  • nepateikta privaloma informacija apie pardavėjo tapatybę, visų pirma jo e. pašto adresas;
  • nėra aiškių instrukcijų, kaip pateikti skundą;
  • pateikiama klaidinanti informacija apie galutinę kainą;
  • nesuteikta galimybė neprivalomus priedus pasirinkti patiems.

Bus tęsiamos administracinės arba teisinės procedūros, susijusios su interneto svetainėmis, kurios vis dar neatitinka reikalavimų. Peržiūrima ir kita kelionių sektoriaus praktika siekiant užtikrinti, kad vartotojai turėtų visą svarbią informaciją ir galėtų rinktis ja remdamiesi.

Patarimai vartotojams

  • Įsitikinkite, kad pardavėjas nurodė savo pavadinimą, vietą ir e. pašto adresą bei prireikus oro vežėjo arba viešbučio kontaktinius duomenis.
  • Patikrinkite, ar turite visą svarbią informaciją, pavyzdžiui, apie maršrutą, laiką, oro vežėją, ir viešbučio adresą.
  • Patikrinkite galutinę kainą, įskaitant visus papildomus mokesčius.
  • Atsispausdinkite arba išsisaugokite sutarties sąlygų kopiją. Turėkite omenyje, kad jūs galite neturėti galimybės nemokamai arba apskritai atšaukti savo užsakymo – tai priklauso nuo užsakymo atšaukimo sąlygų.
  • Nedelsdami praneškite apie visas problemas naudodamiesi pateikta kontaktine informacija.

Jei reikėtų daugiau pagalbos, kreipkitės į vartotojų organizaciją arba atitinkamą nacionalinę valdžios instituciją. Jei kiltų problemų su kitos ES šalies pardavėju, pagalbos galite kreiptis ir į savo vietos Europos vartotojų centrą češtinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianoNederlandspolskiromânăsvenska.

ES piliečiai taip pat turi tam tikrų keleivių teisių, tad nepamirškite pasidomėti joms skirta interneto svetaine English arba parsisiųsdinkite programėlę English.

Pranešimas spaudai. Kelionių svetainėse griežčiau laikomasi vartotojų teisių

Klausimai ir atsakymai. Kelionių paslaugų tyrimas

Kelionių užsisakymo internetu tyrimo rezultatai English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos