Cesta

EU zvyšuje ochranu spotřebitelů při nákupu cestovních služeb online - 23/04/2014

Osoba rezervující si letenku online a platící kreditní kartou © iStockphoto.com

Díky kontrolám internetových stránek poskytovatelů cestovních služeb a ubytování se podařilo výrazně zlepšit dodržování spotřebitelských práv: nyní předpisům EU odpovídá 62 % stránek.

V EU si v současné době cestovní služby nebo ubytování rezervuje online každý třetí uživatel internetu. Tento trend bude pokračovat i v budoucnu. Aby se zajistila ochrana spotřebitelů při nákupu těchto služeb na internetu, provádí Komise společně s vnitrostátními orgány pravidelné kontroly internetových stránek věnovaných cestování v celé Evropě.

V roce 2013 bylo zjištěno, že v rozporu s právními předpisy EU je 382 z 552 internetových stránek. Od té doby bylo 173 z nich aktualizováno a opraveno, 209 stránek je předmětem řízení a 6 stránek bylo zrušeno.

Zjištěné problémy

K hlavním nedostatkům stránek patřily:

  • chybějící povinné informace o totožnosti obchodníka, zejména jeho e-mailová adresa
  • neuvedení jasných pokynů o tom, jak podat stížnost
  • zavádějící informace o konečné ceně služby nebo produktu
  • volitelné příplatky, např. za pojištění, nebyly zobrazeny tak, aby se o jejich zakoupení mohl spotřebitel rozhodnout aktivně (formou tzv. opt-in).

U internetových stránek, které stále nevyhovují příslušným normám, bude pokračovat správní nebo soudní řízení. Kromě toho se přezkoumávají některé praktiky v odvětví cestovního ruchu tak, aby spotřebitelé měli k dispozici všechny příslušné informace a mohli se kvalifikovaně rozhodnout, co si koupí.

Tipy pro spotřebitele

  • Zkontrolujte si, že je na stránkách uvedeno jméno/název, sídlo a e-mail daného obchodníka a případně kontaktní údaje na leteckou společnost nebo hotel.
  • Důležité je získat všechny relevantní informace, například trasu, čas odjezdu/příjezdu, název letecké společnosti, adresu hotelu apod.
  • Ověřte si konečnou cenu včetně veškerých dalších poplatků.
  • Vytiskněte si nebo uložte kopii smluvních podmínek. Nezapomeňte, že v závislosti na stornovacích podmínkách se může stát, že nebudete mít možnost zrušit svou rezervaci bezplatně, nebo ji dokonce nebudete moci zrušit vůbec.
  • V případě jakýchkoli potíží se bezprostředně obraťte na příslušnou kontaktní osobu.

Potřebujete-li další pomoc, kontaktujte spotřebitelskou organizaci nebo příslušný vnitrostátní orgán. Pokud jste se setkali s problémy s firmou z jiné země EU, můžete se rovněž obrátit na místní pobočku Evropského spotřebitelského střediska.

Na občany EU se vztahují zvláštní práva cestujících. Doporučujeme vám se s nimi seznámit na speciálních internetových stránkách English nebo pomocí mobilní aplikace English.

Tisková zpráva: Internetové stránky poskytující cestovní služby nyní lépe odpovídají spotřebitelskému právu díky koordinovanému prosazování

Otázky a odpovědi – Průzkum v oblasti cestovních služeb

Výsledky online průzkumu rezervace cestovních služeb English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy