Navigācijas ceļš

Pateicoties jaunām tiesībām, pircēji var droši iepirkties visā ES - 23/12/2013

Ar kredītkarti rokā pircējs veic pirkumu internetā, izmantojot klēpjdatora klaviatūru.

Lielākas patērētāju tiesības pircējiem dos labāku aizsardzību, kad tie iepērkas ES, jo īpaši internetā.

Ar šo mēnesi visās 28 ES dalībvalstīs būs spēkā jaunas patērētāju tiesības, kas Eiropas 507 miljoniem iedzīvotāju ļaus drošāk iepirkties kā tiešsaistē, tā centrālajās tirdzniecības ielās.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, ja pircējs pēc pirkuma internetā, pa tālruni vai pastu kāda iemesla dēļ vēlas no tā atteikties, preces var sūtīt atpakaļ 14 dienu laikā. Šis uzteikuma termiņš ir spēkā visā ES.

Turklāt, ja pircēji nolemj pirkumu uzteikt, tirgotājiem 14 dienu laikā ir jāatdod atpakaļ samaksātā nauda, ieskaitot piegādes izmaksas. Ja tirgotāji vēlas, lai uzteikto preču atpakaļsūtīšanas izmaksas segtu pircējs, viņiem tas iepriekš ir skaidri jānorāda.

Lielāka pārredzamība

Pircējiem būs arī lielākas tiesības atteikties no pirkuma, ja prece iegādāta no tirgotāja, kas viņus bija apmeklējis mājās, vai interneta izsolē.

Būs aizliegts interneta veikalā jau iepriekš atķeksēt rūtiņas pie pirkumiem. Līdz ar to, piemēram, iegādājoties aviobiļeti, nebūs iespējams negribot iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanas polisi.  Līdz šim patērētājiem, ja viņi vēlējās atteikties no papildu pakalpojumiem, bieži vien bija jāizņem ķeksīši no rūtiņām.

Slēptās izmaksas

Tirgotājiem tagad būs skaidri jānorāda preces un pakalpojuma iegādes kopējās izmaksas. Tas nozīmē, ka jūs neskars papildu maksas un citas izmaksas, ja jums par tām nebūs paziņots pirms pasūtīšanas.

Tagad tiks ierobežotas piemaksas par kredītkaršu izmantošanu. Līdz ar to tirgotāji vairs nedrīkst prasīt vairāk par faktiskajām izmaksām, kas viņiem rodas, piedāvājot šo maksāšanas līdzekli.

Beigsies arī laiki, kad jums lūdza uzgaidīt, zvanot pa dārgu paaugstinātas maksas palīdzības dienesta numuru, jo jaunie noteikumi aizliedz palīdzības tālruņu dienesta uzņēmējiem noteikt maksu, kas pārsniedz pamatmaksu par standarta tālruņa zvaniem.

Par jauno patērētāju tiesību kopumu, kurš aizstāj četras direktīvas, sākotnējā vienošanās tika panākta 2011. gadā. Pēc tam ES dalībvalstīm līdz 2013. gada decembrim patērētāju tiesību direktīva bija jāiestrādā valsts tiesību aktos.

Jautājumi un atbildes: lielākas tiesības patērētājiem

Komisijas priekšlikums (2008)

Noteikumi par patērētāju tiesībām (2011) English

Direktīva par patērētāju tiesībām English (en)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites