Cesta

Díky novým právům mohou zákazníci nakupovat v EU bez obav - 23/12/2013

Zákazník provádí on-line nákup na svém notebooku s kreditní kartou v ruce

Dochází k posílení práv spotřebitelů, které zaručují větší ochranu zákazníků v EU, zejména při nákupech na internetu.

Tento měsíc byla ve všech 28 členských státech EU zavedena nová práva pro spotřebitele. Díky nim bude nakupování (na internetu i v obchodech) pro 507 milionů obyvatel Evropy bezpečnější.

Podle nových pravidel si můžete během 14 dnů od nákupu zboží on-line, po telefonu nebo prostřednictvím zásilkové služby svůj nákup rozmyslet a zboží vrátit. Nemusíte přitom uvádět důvod. Tato lhůta na rozmyšlenou platí v celé EU.

Obchodník vám navíc musí v tomto případě vrátit do 14 dnů peníze, včetně poštovného či jiných nákladů na doručení. Pokud obchodník chce, aby náklady na vrácení zboží nesl zákazník, musí to předem jasně uvést.

Větší transparentnost

Zákazníci budou mít také větší práva, pokud budou chtít zrušit koupi zboží, kterou provedli při návštěvě prodejce u nich doma nebo v on-line aukci.

Rovněž začíná platit zákaz předem zaškrtnutých políček – praxe, která existovala zejména při on-line nákupu letenek a kvůli které jste si například nechtěně přikoupili i cestovní pojištění.  Platilo totiž, že pokud jste si doplňkové služby koupit nechtěli, museli jste zaškrtnutí políček zrušit.

Žádné skryté náklady

Obchodníci budou nyní muset jasně uvádět celkové náklady na koupi výrobku nebo služby. To znamená, že vás již nepřekvapí žádné dodatečné poplatky či příplatky, o kterých jste před provedením objednávky neměli ani zdání.

Rovněž se stanoví maximální hranice pro poplatky za platbu kreditní kartou. Obchodník vám již nebude moct účtovat více, než jsou jeho skutečné náklady, které mu nabízením tohoto druhu platby vznikají.

Minulostí se stane i praxe, že vás prodávající nechá čekat na drahé telefonní lince, kterou provozuje. Nová pravidla obchodníkům zakazují, aby na těchto speciálních linkách účtovali jiný tarif, než je obvyklé za běžný hovor.

Nový soubor práv spotřebitelů nahrazuje 4 předchozí směrnice. Schválen byl již v roce 2011. Členské země EU pak měly dva roky na to (do prosince 2013), aby směrnici o právech spotřebitelů transponovaly do svého vnitrostátního práva.

Časté otázky: Více práv pro spotřebitele v celé EU

Návrh Komise (2008)

Pravidla týkající se práv spotřebitelů (2011) English

Směrnice o právech spotřebitelů English (en)

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy