Navigācijas ceļš

Kipra un Luksemburga peldūdens kvalitātes ziņā ir labākās - 05/08/2013

Pludmale Kiprā © ES

Ūdens gandrīz visos Eiropas liedagos un lielākajā daļā upju un ezeru ir pietiekami tīrs, lai peldētos. Turklāt ūdens kvalitāte uzlabojas.

Ja šogad plānojat ceļojumu uz kādu no liedagiem, varēsit atpūsties bez raizēm — ūdens 95 % liedagu ir pietiekami tīrs, lai atbilstu obligātajiem ES standartiem. No upju un ezeru peldvietām atbilstīgas ir 91 % peldvietu.

Jaunākajā, 2012. gadā sagatavotajā ziņojumā, vairums peldvietu tika novērtētas kā izcilas. Šādu peldvietu skaits, kur ūdens kvalitāte bija lieliska, salīdzinājumā ar 2011. gadu nebija mainījies. Taču to peldvietu skaits, kuras saņēma apmierinošu novērtējumu, bija vairāk nekā iepriekšējā gadā.

2012. gada ūdens pārbaudes

Eiropas Vides aģentūras (EVA) ikgadējā ziņojumā par peldūdens kvalitāti DeutschEnglishfrançais analizēti paraugi no vairāk nekā 22 000 peldvietu visā Eiropā.

Ūdeni pārbaudīja attiecībā uz kaitīgām piesārņojošām vielām un baktērijām, tādām kā E. coli, iespējams, no notekūdeņiem vai lopkopības atkritumiem.

Labākie un sliktākie

2012. gadā vislabākie rādītāji bija Kiprā un Luksemburgā, kur visas uzskaitītās peldvietas atzītas par “izcilām”. Seko Malta, Horvātija un Grieķija, kur vairāk nekā 90 % peldvietu atzītas par “izcilām”.

Sliktākie rādītāji bija Beļģijai, Nīderlandei un Apvienotajai Karalistei, kur attiecīgi 13 %, 7 % un 6 % peldvietu neatbilda obligātajiem standartiem.

Apvienotajā Karalistē 58,2 % no visām 629 peldvietām bija izcilas, 35,6 % no tām atzina par tādām, kuru ūdens kvalitāte ir laba vai apmierinoša, bet 37 % atzina par obligātajiem standartiem neatbilstīgām.

Kaut arī ūdens kvalitāte kopumā ir uzlabojusies, gan Komisija, gan EVA uzskata, ka ir jādara vairāk, lai nodrošinātu, ka visi ES ūdeņi ir piemēroti peldēšanai un dzeršanai. Tas nozīmē, ka ir jāsamazina notekūdeņu piesārņojums, jāuzlabo ūdens novadīšana no saimniecībām un lauksaimniecības zemēm un tādu dzīvniekizcelmes atkritumu apsaimniekošana, kas ietekmē pludmales.

Dodamies peldēties?

 • Peldvietu ūdens kvalitāte jūsu reģionā English

  Pirms dodaties ceļā, noskaidrojiet peldvietas ūdens kvalitāti

 • Eiropas informācijas sistēma par ūdens resursu kvalitāti English

  Lejupielādējiet datus un aplūkojiet interaktīvās kartes

 • Peldvietu ūdens kvalitātes apzīmējumu skaidrojumi English

  Meklējiet šos apzīmējumus vietās, kur esat iecerējuši nopeldēties

 • “Eye on Earth” English

  Ziņojums par ūdens resursu stāvokli jūsu reģionā

Sīkāk par ūdens kvalitāti un vidi English

Ceļošana Eiropā 2012.–2013. g.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites