Naršymo kelias

Kipre ir Liuksemburge maudyklų vanduo švariausias - 05/08/2013

Kipro paplūdimys © ES

Beveik visuose Europos paplūdimiuose ir daugumoje upių bei ežerų vanduo pakankamai švarus maudytis ir jo kokybė vis gerėja.

Jeigu šiais metais ketinate vykti į pajūrį, galite būti ramūs – 95 % paplūdimių pakankamai švarūs, kad atitiktų minimalius ES standartus. Reikalavimus atitinka ir 91 % upių bei ežerų maudyklų.

Naujausioje ataskaitoje daugumai vietovių 2012 m. buvo skirti aukščiausi įvertinimai, jų dalis tokia pati, kaip ir 2011 m. Tačiau daugiau vietovių nei pernai gavo pakankamos švaros įvertinimą.

2012 m. vandens tyrimai

Europos aplinkos agentūros metinėje maudyklų vandens kokybės DeutschEnglishfrançais ataskaitoje atsižvelgta į mėginių, paimtų iš daugiau nei 22000 Europos maudyklų, tyrimų rezultatus.

Tirta, ar nėra žalingų teršalų ir bakterijų, pvz., žarnyno lazdelių (E. coli bakterijų), kurios į vandenį galėjo patekti iš kanalizacijos ar gyvulinės kilmės atliekų.

Geriausios ir blogiausios maudyklos

Pačios švariausios maudyklos 2012 m. buvo Kipre ir Liuksemburge – šiose šalyse visų išvardytų maudyklų vandens kokybė įvertinta aukščiausiu balu. Toliau – Malta, Kroatija ir Graikija – geriausią įvertinimą gavo daugiau kaip 90 % jų maudyklų.

Daugiausiai minimalių standartų neatitinkančių maudyklų buvo Belgijoje (13 %), Nyderlanduose (7 %) ir Jungtinėje Karalystėje (6 %).

Lietuvoje 73,7 % iš 114 tirtų maudyklų vandens kokybė buvo puiki, 18,4 % – gera arba pakankama, netinkama maudytis pripažinta tik 1 maudykla.

Nors bendra vandens kokybė pagerėjo, tiek Komisija, tiek Europos aplinkos agentūra pageidauja, kad būtų labiau stengiamasi užtikrinti, kad visi ES vandens telkiniai būtų tinkami maudytis, o jų vanduo būtų tinkamas gerti. Tam reikia mažinti taršą nuotekomis, gerinti ūkių ir dirbamos žemės drenažą bei geriau kontroliuoti gyvūnų atliekų, teršiančių paplūdimius, šalinimą.

Susirengėte maudytis?

 • Maudyklų vandens kokybė jūsų regione English

  Prieš leisdamiesi į kelią, pasižiūrėkite vandens kokybės duomenis

 • Europos vandens informacinė sistema (WISE) English

  Parsisiųsdinkite duomenis ir pasižiūrėkite sąveikius žemėlapius

 • Maudyklų vandens kokybės ženklinimo paaiškinimas English

  Maudyklose dairykitės šių simbolių

 • „Eye On Earth“ English

  Praneškite apie vandens būklę savo vietovėje

Daugiau apie vandens kokybę ir aplinką English

Kelionės po Europą 2012–2013 metais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos