Naršymo kelias

2013 m. Žaliosios savaitės dėmesio centre – švaresnis oras - 03/06/2013

Europos specialistai siekia patikslinti ES požiūrį į aplinkos apsaugą Briuselyje birželio 4–7 d. rengiamame kasmetiniame susitikime.

ES taisyklėmis pasiekta, kad oro tarša Europoje ilgainiui sumažėtų. Nepaisant to, kai kurių tankiausiai apgyvendintų didmiesčių ir regionų gyventojai vis dar kenčia dėl labai prastos kokybės oro. Kai kur žmonės kvėpuoja oru, kurio kietųjų dalelių, pažemio ozono ir azoto dioksido kiekis gerokai viršija ES nustatytas ribas.

Todėl reikia imtis daugiau veiksmų. Beveik keturi penktadaliai English europiečių sutinka, kad ES turėtų pasiūlyti griežtesnių oro taršos mažinimo priemonių.

Reaguodama į tai Europos Komisija rengia pasiūlymus, kad pašalintų dabartinių taisyklių trūkumus. Vykdydama šį procesą English , Komisija surengė dvi internetines konsultacijas su visuomene. Antrosios English konsultacijos buvo baigtos 2013 m. kovo 4 d., ir netrukus turėtų būti paskelbti jų rezultatai.

Komisija taip pat siekia sužinoti daugiau nuomonių per šių metų Žaliosios savaitės English forumą, rengiamą Briuselyje. Apie Europos oro taršos sumažinimo būdus diskutuos maždaug 3000 mokslininkų, verslo lyderių, aplinkosaugininkų ir vyriausybių pareigūnų. Užsiregistruoti English ir dalyvauti forume, kuris bus transliuojamas internetu, gali visi norintieji.

Jis prasidės antradienį diskusija apie dabartinę oro kokybę ir užteršto oro poveikį žmonėms, pavyzdžiui, mirtį pirma laiko nuo kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio.

Dalyviai sužinos apie pagrindinius tebevykstančio ES oro politikos persvarstymo rezultatus ir kai kurias svarbiausias svarstomas politikos galimybes. Jos atitinka Komisijos 2020 m. aplinkos veiksmų programą English .

Vėliau renginyje bus svarstomi pagrindiniai būdai, kaip veiksmingai įgyvendinti ES oro kokybės taisykles ir sumažinti pavojus žmonių sveikatai ir aplinkai.

Dalyviai svarstys perspektyviausius sprendimus, įvertins išteklius ir svarbiausius tvaraus ES oro kokybės gerinimo veiksmus.

Komisija ketina šį rudenį pateikti pasiūlymų rinkinį.

Apie 50 renginių English taip pat planuojama surengti kitose šalyse – Jungtinėje Karalystėje, Estijoje, Lenkijoje ir kitur.

Daugiau apie ES požiūrį į aplinką English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos