Naršymo kelias

Pagalba ekologiškų produktų pirkėjams - 10/04/2013

Lapai vandenyje © ES

Nustačius bendrus ES teiginių apie ekologišką produkciją standartus, padidėtų pasitikėjimas augančia ekologiškų produktų rinka, o pirkėjai galėtų rinktis produktus remdamiesi patikima informacija.

Vis daugiau vartotojų pageidautų pirkti ekologiškus produktus, tačiau jiems sunku gauti patikimos informacijos, kuria remiantis būtų galima apsispręsti.

Taip yra todėl, kad ES šalyse naudojami patys įvairiausi produktų ir įmonių ekologiškumo vertinimo metodai ir lyginti tampa sudėtinga. Be to, etiketėse vartojami terminai dažnai neaiškūs ir painūs.

Dėl šių aplinkybių apie 48 % europiečių pdf - 6 MB [6 MB] English (en) teigia, kad nepasitiki įmonių skelbiamais teiginiais apie ekologiškumą.

Siekdama remti ekologiškų produktų rinką Europos Komisija siūlo nustatyti bendrus ES standartus English. Pagal vienus standartus vertinamas konkrečių produktų poveikis aplinkai English . Pagal kitus – organizacijos arba įmonės ekologiškumas. English

Ir vieni, ir kiti standartai pagrįsti esamais, išbandytais metodais. Komisija ragina ES vyriausybes, įmones ir organizacijas jau dabar pradėti laikytis savanoriškų standartų.

Komisija taip pat teikia ženklinimo rekomendacijas, kad pirkėjai galėtų neabejoti informacijos etiketėse patikimumu. Teiginiai apie ekologiškumą turėtų būti skaidrūs (turėtų būti pateikiama informacijos apie vertinimo tvarką, šaltinius, kriterijus), aktualūs, patikimi, išsamūs, palyginami ir aiškūs.

Įvedus bendruosius standartus, sumažėtų biurokratizmo ir prisitaikymo prie įvairių ES šalyse galiojančių standartų išlaidos, todėl tai gali paskatinti daugiau įmonių siekti, kad jų produktai būtų ekologiškesni. Įmonėms būtų palanku ir tai, kad jos galėtų sąžiningai konkuruoti, laikydamosi tų pačių standartų.

Tolesni veiksmai

Komisija taip pat ketina parengti taisykles konkretiems produktams ir sektoriams, pagal kurias būtų vertinamas poveikis aplinkai. Jos bus parengtos per 3 metus, šiame darbe dalyvaus ir organizacijos bei įmonės.

Komisija taip pat prisidės prie visuotinių pastangų parengti geresnius tarptautinius poveikio aplinkai vertinimo ir informavimo apie jį standartus.

Ekologiški produktai yra tie, kuriuos gaminant, platinant ir vartojant arba naudojant iki jų eksploatacijos pabaigos (įskaitant pakartotinį naudojimą, perdirbimą ir utilizavimą), aplinkai padaroma kuo mažiau žalos, palyginti su panašiais tos pačios kategorijos produktais.

Daugiau apie aplinkos politiką English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos