Navigācijas ceļš

Azartspēles internetā jāpadara drošākas - 29/10/2012

Metamie kauliņi un kredītkarte uz klaviatūras © iStockphoto

Azartspēļu jomā izstrādāts jauns rīcības plāns, kā aizsargāt patērētājus, ierobežot bezatbildīgu reklāmu un ar derībām saistītu vienošanos par spēles iznākumu.

Interneta azartspēļu industrija attīstās. Spēles, kā pokers, līdztekus kazino, sporta derībām un loterijām ir ienesīgs bizness: 2011. gadā 6,8 miljoni Eiropas iedzīvotāju slēdza interneta derības, azartspēļu uzņēmumiem ienesot 9,3 miljardu eiro lielus ieņēmumus. Sagaidāms, ka līdz 2015. gadam šī summa izaugs līdz 13 miljardiem eiro.

Daudzās ES valstīs ir ieviesti noteikumi, kas aizsargā azartspēļu spēlētājus, bet katrā valstī šī sistēma ir atšķirīga.

  • Vācijā un Nīderlandē ir aizliegtas atsevišķas interneta azartspēles, kurās slēdz derības.
  • Portugālē, Somijā un Zviedrijā interneta azartspēles organizē tikai viens uzņēmums.
  • Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā un Spānijā ir ieviestas licences, lai interneta azartspēles varētu piedāvāt vairāki uzņēmumi.

Visu šo sistēmu mērķis ir pasargāt patērētājus no krāpniecības un aizsargāt ievainojamākās sabiedrības grupas, piemēram, bērnus.

Interneta īpatnību dēļ var sanākt tā, ka azartspēļu spēlētājus neaizsargā viņu pašu valsts likumi. Spēlētājs Vācijā var noslēgt derības, piemēram, Lielbritānijā izveidotā tīmekļa vietnē.

Visbeidzot, Komisija izstrādās ieteikumus ES dalībvalstīm par to, kā ierobežot ar derībām saistītu vienošanos par sporta spēļu iznākumu. Cita starpā tiks ierosināts dalīties informācijā, pārbaudīt aizdomīgas darbības, ieviest noteikumus par interešu konfliktiem un izveidot uzticības tālruņus, pa kuriem ziņot par aizdomīgu rīcību.

Rīcības plānā ierosinātās iniciatīvas ieviesīs no 2013. gada.

Vēl par ES tiesību aktiem azartspēļu jomā DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites