Navigatsioonitee

Interneti hasartmängud - ohtude vähendamine - 29/10/2012

Täring ja krediitkaart arvutiklaviatuuril © iStockphoto

Uus hasartmänge hõlmav tegevuskava tarbijate kaitsmiseks, vastutustundetu reklaami ning kihlvedudega seotud tulemustes kokkuleppimise piiramiseks.

Interneti hasartmängud on laienev nähtus. Pokker, kasiinod, spordivõistluste tulemuste ennustamine ja loterii – see on suur äri. 2011. aastal tegi 6,8 miljonit eurooplast internetis oma panuse, tekitades interneti hasartmängu ettevõtjatele tulu 9,3 miljardit eurot. 2015. aastaks kasvab see tulu eeldatavasti 13 miljardi euroni.

Paljud ELi liikmesriigid kohaldavad eeskirju hasartmängurite ohutuse tagamiseks, kuid need süsteemid on riigiti erinevad.

  • Saksamaal ja Madalmaades on teatud liiki interneti hasartmängud keelatud;
  • Soomes, Portugalis ja Rootsis haldab interneti hasartmänge ainult üks ettevõtja;
  • Taanis, Eestis, Prantsusmaal, Itaalias ja Hispaanias on kasutusel litsentsid, mida omades võivad ettevõtjad internetis hasartmänge pakkuda.

Iga sellise süsteemi ülesanne on hoida tarbijaid pettuste eest ning kaitsta haavatavaid rühmi, nagu lapsi.

Kuid hasartmängude pakkumine internetis tähendab seda, et inimesed ei ole tingimata oma riigi seadustega kaitstud. Näiteks võib Saksamaal elav inimene teha panuse hoopis Ühendkuningriigis hallataval veebisaidil.

Komisjon esitab ELi liikmesriikidele ka mitmeid soovitusi, et pöörata tähelepanu kihlvedudega seotud võistlustulemustes kokkuleppimisele. Ettepanekud hõlmavad teabe jagamist, kahtlase tegevuse suhtes võetavaid järelmeetmeid, huvide konflikti käsitlevate sätete koostamist ning otseliini sisseseadmist kahtlasest tegevusest teavitamiseks.

Tegevuskavas sisalduvaid algatusi hakatakse ellu viima 2013. aastal.

Täiendavalt ELi hasartmänge käsitlevate seaduste kohta DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad