Navigācijas ceļš

Vistīrākais ūdens ir Grieķijas, Horvātijas, Kipras un Maltas peldvietās - 30/07/2012

Pludmale Grieķijā © ES

Gandrīz visās Eiropas peldvietās (gan jūrā, gan iekšzemē) ūdens ir pietiekami tīrs, lai tajā peldētos, turklāt vispārējā kvalitāte uzlabojas.

Eiropas Vides aģentūras ikgadējais ziņojums par ūdens kvalitāti peldvietā DeutschEnglishfrançais sagatavots, regulāri ņemot paraugus vairāk nekā 22 000 pludmaļu un iekšzemes peldvietu visā Eiropā.

Kopš pagājušā gada par 3,5 % pieaudzis to peldvietu skaits, kur ūdens kvalitāte ir izcila, un par 1 % vairāk ir tādu peldvietu, kur tā ir pietiekami laba. Aptuveni 2 % peldvietu ūdens kvalitāte neatbilst ES obligātajiem standartiem.

Pirms peldēšanās pārbaudiet, vai ūdens ir tīrs

  • Uzziniet, kāda ir ūdens kvalitāte jūsu reģionā English .
  • Lejupielādējiet datus un izpētiet interaktīvās kartes, ko piedāvā attiecīgā ES informācijas sistēma English .
  • Vietnē “Eye on Earth website” English ziņojiet par ūdens kvalitāti savā reģionā.
  • Peldvietā meklējiet ūdens kvalitātes apzīmējumus English .

2011. gadā veiktās ūdens pārbaudes

Visā Eiropā regulāri ņem ūdens paraugus peldvietās jūrā, upēs un ezeros, lai pārbaudītu, vai tajā nav kaitīgu vielu un baktēriju (piemēram, E. coli), kas bieži vien liecina par neattīrītu ūdeņu noplūdi no kanalizācijas vai fermām.

Salīdzinājumā ar 2010. gadu aizvien pieaug to peldvietu skaits, kurās ūdens atbilst ES obligātajām prasībām, un vairākās valstīs reģistrēti izcili labi rezultāti.

Uzvarētāji... un zaudētāji

2011. gadā vislabākie rādītāji bija Grieķijā, Horvātijā, Kiprā un Maltā. Tur vairāk nekā 90 % peldvietu ūdens kvalitāte tika atzīta par izcilu. Pārējās peldvietās tā atbilda obligātajiem standartiem.

Zaudētāji šajā sacensībā bija Beļģija, Bulgārija, Latvija, Luksemburga un Nīderlande, kur ES obligātajiem ūdens kvalitātes standartiem atbilda samērā nedaudz peldvietu.

Lielbritānijā gandrīz 83 % no pārbaudītajām 617 peldvietām ūdens bija izcili tīrs, aptuveni 15 % peldvietu tas bija pietiekami labs, 14 pedvietas neatbilda prasībām, bet 2 peldvietas tika slēgtas.

Kopš 1990. gada ūdens kvalitāte ES peldvietās pakāpeniski uzlabojas. ES prasībām neatbilstīgu pludmaļu skaits ir samazinājies no 9,2 % 1990. gadā līdz 1,5 % 2011. gadā. Savukārt iekšzemē prasībām neatbilstīgu peldvietu skaits samazinājies no 11,9 % 1990. gadā līdz 2,4 % 2011. gadā (tas ir viens no labākajiem rezultātiem, kādi bijuši līdz šim).

Sīkāk par ūdens kvalitāti un vidi English

Ceļošana Eiropā 2012.-2013. g.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites