Naršymo kelias

Maudyklų vanduo švariausias Kipre, Kroatijoje, Maltoje ir Graikijoje - 30/07/2012

Graikijos paplūdimys © ES

Bendra maudyklų vandens kokybė gerėja ir vanduo pakankamai švarus maudytis beveik visose Europos pajūrio ir vidaus vandenų maudyklose.

Šios metinės maudyklų vandens kokybės ataskaitos DeutschEnglishfrançais , kurią parengė Europos aplinkos agentūra, išvados grindžiamos mėginiais, kurie buvo reguliariai imami iš daugiau kaip 22 000 Europos pajūrio ir vidaus vandenų maudyklų.

Vietų, kuriose vandens kokybė įvertinta kaip puiki, palyginti su praėjusiais metais yra 3,5% daugiau, o pakankamos vandens kokybės maudyklų padaugėjo 1%. Minimalių ES standartų neatitiko mažiau kaip 2% maudyklų.

Prieš maudydamiesi išsiaiškinkite, ar vanduo švarus

  • Sužinokite, kokia maudyklų vandens kokybė jūsų regione English .
  • Naudojantis Europos vandens informacine sistema English galima parsisiųsdinti reikiamus duomenis ir pasitikrinti informaciją sąveikiuosiuose žemėlapiuose.
  • Praneškite apie vandens būklę jūsų apylinkėse svetainėje „Eye on Earth“ English .
  • Ten, kur maudotės, dairykitės šių maudyklų vandens kokybės ženklų English .

2011 m. vandens tyrimai

Reguliariai tikrinama, ar Europos pajūrio, upių ir ežerų maudyklose nėra žalingų teršalų ir bakterijų, pvz., žarnyno lazdelių (E. coli), nes tai galėtų reikšti, kad į maudyklas patenka kanalizacijos ar gyvulinės kilmės nuotekų.

Nors apskritai, palyginti su 2010 m., daugiau maudyklų atitiko minimalius ES standartus, kai kurių šalių rezultatai – itin geri.

Geriausi... ir blogiausi

2011 m. švariausias vanduo buvo Kipre, Kroatijoje, Maltoje ir Graikijoje. Daugiau nei 90 % šių šalių maudyklų vandens kokybė įvertinta aukščiausiu balu. Kitose maudyklose ji atitiko nustatytus standartus.

Nešvariausias vanduo buvo Nyderlanduose, Bulgarijoje, Latvijoje, Liuksemburge ir Belgijoje. Šiose šalyse palyginti nedaug maudyklų atitiko minimalius ES standartus.

Lietuvoje 72,8 % iš 114 maudyklų rezultatai buvo puikūs, 15,8 % vanduo buvo geros ar pakankamos kokybės, 12 buvo nepakankamai ištirtos ir 1 uždaryta.

Bendra maudyklų vandens kokybė ES nuo 1990 m. nuolat gerėjo. ES reikalavimų neatitinkančių maudyklų pajūryje sumažėjo nuo 9,2% 1990 m. iki 1,5% 2011 m. Vidaus vandenyse kriterijų neatitinkančių vietų sumažėjo nuo 11,9% 1990 m. iki 2,4% 2011 m. Tai kol kas vienas geriausių rezultatų.

Daugiau apie vandens kokybę ir aplinką English

Kelionės po Europą 2012–2013 metais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos