Navigācijas ceļš

Plāns, kā labāk aizsargāt patērētājus - 24/05/2012

Rokasspiediens, fonā likumu sējumi© istockphoto.com/John Keith

Jauna vispatveroša ES pieeja, kā labāk aizsargāt patērētājus, praksē izpaudīsies kā prasība sniegt plašāku informāciju pircējiem un palīdzība viņiem atrisināt strīdu, ja darījums nav veiksmīgs.

Patērētāju aizsardzības noteikumi, kas ir spēkā ES, ir vieni no stingrākajiem pasaulē. Tomēr tirgus (proti, preces, pakalpojumi un pārdošanas taktika) paliek aizvien sarežģītāks.

Lai šo problēmu risinātu, Komisija ierosina ieviest visaptverošāku pieeju patērētāju aizsardzībai ES.

Patērētāju izdevumi pašlaik veido vairāk nekā pusi Eiropas Savienības IKP. Labāka sistēma vairos patērētāju uzticēšanos un stimulēs konkurētspēju un ekonomikas izaugsmi. Tuvākajos divos gados iecerēts veikts šādus minētās patērētāju paļāvības stiprināšanas un izaugsmes veicināšanas stratēģijas DeutschEnglishfrançaisPDF pasākumus:

  • uzlabot patērētāju aizsardzību, ieviešot stingrākus noteikumus un efektīvāk uzraugot tirgu;
  • vairot pircēju informētību, piemēram, par patēriņa kredīta patiesajām izmaksām vai par to, kam var iesniegt sūdzību;
  • gādāt, lai noteikumi tiku izpildīti precīzāk un nostiprināt strīdu izšķiršanas procedūru gadījumiem, kad pircējs nav apmierināts ar notikušo darījumu;
  • patērētāju tiesības pielāgot sabiedrībā notikušajām pārmaiņām, piemēram, likumus pielāgot digitālā laikmeta realitātei, ņemt vērā īpaši neaizsargātu patērētāju vajadzības, vairot iespējas izvēlēties ilgtspējīgas preces un pakalpojumus.

Stratēģijā paredzēts labāk aizsargāt patērētājus, kas iegādājas pārtiku, ceļojumus, izvēlas enerģijas piegādātāju un pārvalda savas finanses vai iepērkas tīmeklī.

Komisija jau ir ierosinājusi 16 pasākumus attiecībā uz e-komerciju un pakalpojumiem internetā DeutschEnglishfrançaisPDF . Mērķis ir panākt, lai līdz 2015. gadam divkāršotos pārdošanas apjoms tīmeklī. Tie paredz labāk aizsargāt patērētājus, viņus vairāk informēt un piedāvāt plašāku izvēli.

Līgumstrīdu risināšana

Pērn Komisija nāca klajā ar ierosinājumiem English nodrošināt veidus, kā strīdus ar pārdevējiem atrisināt ārpustiesas kārtībā. Saskaņā ar šiem ierosinājumiem patērētājiem nodrošinās strīdu alternatīvās izšķiršanas procedūru, kurā neatkarīga trešā puse var piedāvāt risinājumu vai darboties kā vidutājs starp patērētāju un pārdevēju.

Internetā radušos strīdu izšķiršana

Patērētāji, kas kaut ko tīmeklī nopirkuši no citas ES dalībvalsts, varēs izmantot arī strīdu izšķiršanu tiešsaistē, kas ir līdzīga strīdu alternatīvajai izšķiršanai, bet notiek tikai internetā.

Šie risinājumi papildinās palīdzību, ko Eiropas Savienība patērētājiem sniedz pašlaik saistībā ar pārrobežu strīdu risināšanu starp pircēju un pārdevēju. Piemēram, viņi var izmantot Eiropas procedūru maza apmēra prasībām, kas ir ātra, izmaksā mazāk nekā parasta tiesāšanās un ko drīkst piemērot prasījumiem līdz 2000 eiro. No 2013. gada patērētāji varēs aizpildīt nelielu prasījumu veidlapas ES e-tiesiskuma portālā, ietaupot laiku un pūles.

Sīkāka informācija par Eiropas Patērētāju programmu English

Patērētāji un ES

Lūdziet palīdzību Eiropas Patērētāju informēšanas centru tīklam češtinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianoNederlandspolskiRomânasvenska

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites