Naršymo kelias

Didesnės vartotojų apsaugos planas - 24/05/2012

Rankos paspaudimas ir teisės knygos © istockphoto.com/John Keith

Dėl naujos išsamios ES vartotojų apsaugos ir saugos didinimo strategijos pirkėjai gautų daugiau informacijos, o jei perkant iškiltų problemų, jiems būtų lengviau reikalauti žalos atlyginimo.

ES vartotojų apsaugos taisyklės – vienos griežčiausių pasaulyje. Tačiau produktams, paslaugoms ir pardavimo taktikai sudėtingėjant, rinkoje susigaudyti tampa vis sunkiau.

Kad išspręstų šiuos uždavinius, Komisija siūlo parengti išsamesnę ES vartotojų apsaugos strategiją.

Vartotojų išlaidos šiuo metu sudaro daugiau kaip pusę ES bendrojo vidaus produkto. Patobulinus sistemą turėtų padidėti vartotojų pasitikėjimas, o tai turėtų paskatinti konkurenciją ir ekonomikos augimą. Per ateinančius dvejus metus dėl pasitikėjimo ir ekonomikos augimo skatinimo strategijos DeutschEnglishfrançaisPDF:

  • pagerėtų vartotojų sauga, nes būtų priimti griežtesni teisės aktai ir veiksmingiau stebima rinka,
  • pirkėjams būtų pateikiama daugiau informacijos, pavyzdžiui, apie tikrąją vartojimo kredito kainą arba apie tai, kam teikti skundą,
  • būtų geriau užtikrinamas taisyklių laikymasis ir patobulinta žalos atlyginimo tvarka tais atvejais, kai kyla problemų perkant produktą ar paslaugą,
  • vartotojų teisės būtų derinamos su pokyčiais visuomenėje, pavyzdžiui, pritaikant įstatymus prie skaitmeninio amžiaus reikmių, atsižvelgiant į pažeidžiamų vartotojų poreikius ir sudarant galimybes paprasčiau rinktis prekes bei paslaugas, pagamintas ir teikiamas laikantis tvaraus vystymosi principų.

Strategijoje daugiausiai dėmesio bus skiriama vartotojų apsaugos ir saugos perkant maisto produktus, keliaujant, renkantis energijos tiekėją, tvarkant finansus ar apsiperkant internetu didinimui.

Komisija jau pasiūlė 16 priemonių, skirtų elektroninei prekybai ir internetu teikiamoms paslaugoms DeutschEnglishfrançaisPDF , kad mažmeninės prekybos internetu apimtis iki 2015 m. padvigubėtų. Šių priemonių tikslas – didesnė vartotojų apsauga, daugiau informacijos ir didesnis pasirinkimas.

Ginčų dėl sutarčių sprendimas

Praėjusiais metais buvo pasiūlyta English suteikti neteisminio ginčų su prekybininkais sprendimo būdų. Priemonės suteiktų visiems vartotojams galimybę naudotis alternatyvaus ginčų sprendimo procedūra, t. y. prašyti, kad neutrali trečioji šalis pasiūlytų sprendimą arba tarpininkautų tarp vartotojo ir prekybininko.

Elektroninis ginčų sprendimas

Kitoje ES šalyje internetu perkantys vartotojai taip pat galėtų naudotis elektroninio ginčų sprendimo procedūra. Ji panaši į alternatyvaus ginčų sprendimo mechanizmą, tačiau viskas daroma internetu.

Šie sprendimai būtų papildoma pagalba greta tos, kurią ES jau teikia vartotojams sprendžiant tarptautinius ginčus su prekybininkais. Pavyzdžiui, jie gali naudotis Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra, kuria paspartinamas bylinėjimasis dėl ieškinių, kurių vertė – iki 2000 eurų, ir sumažinamos jo išlaidos. Nuo 2013 m. vartotojai galės užpildyti ieškinių dėl nedidelių sumų formas E. teisingumo portale taip sutaupydami laiko ir energijos.

Daugiau informacijos apie Europos vartotojų darbotvarkę English

Vartotojai ir ES

Kreipkitės pagalbos į Europos vartotojų centrų tinklą češtinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianoNederlandspolskiRomânasvenska

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos