Naršymo kelias

Geresnis ES aplinkos teisės aktų įgyvendinimas - 13/03/2012

ES vėliavos žvaigždes primenantys lapai vandenyje © ES

Komisija svarsto, kaip padėti valstybėms narėms tinkamai įgyvendinti visus ES aplinkos teisės aktus. Jų įgyvendinimas būtų naudingas ekonominiu požiūriu, gerėtų ir gyventojų sveikata.

Dėl to, kad vyriausybės nevisiškai įgyvendina ES aplinkos teisės aktus, kasmet prarandama apie 50 mlrd. eurų. Didžiąją šios sumos dalį sudaro gydymo ir aplinkos valymo išlaidos.

Jei ES teisės aktai būtų įgyvendinami nuosekliai, aplinka būtų švaresnė ir turėtume daugiau garantijų, kad tokia ji ir liks. Tai būtų naudinga mūsų sveikatai ir ekonomikai. Pavyzdžiui, griežtai taikant ES teisės aktus, kuriais reglamentuojamas atliekų tvarkymas, būtų sukurta 400 000 darbo vietų ir sutaupyta 72 mlrd. eurų (palyginti su padėtimi, kuri susidarytų, jei šie teisės aktai taikomi nebūtų).

Komisija pirmiausia paprašė nacionalinių vyriausybių ir Europos Parlamento pateikti nuomones, kaip ES aplinkos priemonėmis pasiekti geresnių rezultatų English . Remiantis gautais atsakymais šiais metais turėtų būti parengti konkretūs pasiūlymai.

Rengiant pasiūlymus bus atsižvelgta į poreikį gauti daugiau informacijos apie ES teisės aktų taikymą ir į būtinybę pasiekti, kad vyriausybės aplinkos problemas spręstų greičiau. Galimi pasiūlymai:

  • daugiau informacijos apie aplinką, visų pirma apie tai, kaip teisės aktai įgyvendinami konkrečiose šalyse, teikti internete;
  • griežčiau tikrinti ir atidžiau prižiūrėti, kad teisės aktai būtų taikomi tinkamai;
  • supaprastinti skundų dėl aplinkos problemų teikimo nacionalinėms valdžios institucijoms tvarką;
  • siekti, kad įvairių valstybių narių teismuose būtų laikomasi vienodo požiūrio į aplinkos keliamus uždavinius ir kad tas požiūris atitiktų gyventojų, institucijų ir verslo interesus;
  • padėti ES vyriausybėms naudoti esamus išteklius aplinkos problemoms spręsti.

Trys iš keturių naujausio ES gyventojų požiūrio į aplinką English tyrimo dalyvių tvirtina, kad aplinka daro įtaką jų gyvenimo kokybei.

Pasaulinis vandens išteklių forumas

Savo nuomonę vandens išteklių klausimais Komisija išsakys šią savaitę Marselyje (Prancūzija) vykstančiame Pasauliniame vandens išteklių forume Englishfrançais . Šis forumas – rengiamas kas trejus metus – padeda šalims koordinuoti švaraus vandens naudojimą ir apsaugoti vandens išteklius.

Padedant Europos Sąjungai nuo 2004 m. 32 milijonai žmonių įgijo galimybę gerti švarų vandenį, o 9,5 milijono – naudotis tualetais.

ES aplinkos apsaugos teisės aktų apžvalga

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos