Navigācijas ceļš

Pirmajā vietā jābūt rotaļlietu drošumam - 21/12/2011

Kad bērni pie Ziemassvētku eglītes būs izsaiņojuši jau sen kāroto rotaļu lācīti, trīsriteni vai burvju zobenu, vecāki varēs baudīt svētku sajūtu bez bažām — ES nopērkamās rotaļlietas ir visdrošākās pasaulē.

Ikviena ES pārdotā rotaļlieta ir izturējusi vairākas pārbaudes, kurās pārliecinās, vai bērni ar to var droši spēlēties.

Iekams ražotāji laiž tirgū jaunu rotaļlietu, viņiem drošības novērtējumā jāraksturo tās potenciālā bīstamība. Viņiem arī jānodrošina, lai ikvienai rotaļlietai varētu sadzīt pēdas līdz pat rūpnīcai, kur tā izgatavota.

Eiropā pārdod 25 % no visām pasaulē izgatavotajām spēļmantiņām, tomēr ne viss, kas nopērkams Eiropā, tepat ir arī ražots. 2010. gadā no ārpussavienības valstīm ieveda tradicionālās rotaļlietas 6,98 miljardu eiro vērtībā. Ir svarīgi nodrošināt, lai šīs rotaļlietas atbilstu Eiropā pieņemtajiem drošuma standartiem. To dara pārbaudēs, kas notiek uz ES robežas un pie izplatītājiem.

Jūlijā stājās spēkā jauni un stingrāki ES tiesību akti par rotaļlietu drošumu English (en) . Pieņemti jauni noteikumi par sīkām detaļām, kuras var nejauši norīt vai ieelpot, kā arī par rotaļlietām, kuras dod komplektā ar pārtikas precēm, iesaiņojot kopā.

Taču ar likumiem vien ir par maz, lai bērni būtu drošībā. Desmit gadus veciem bērniem paredzēta rotaļlieta, kas izturējusi visas pārbaudes, trīsgadnieka rokās var izrādīties bīstama. Tāpēc ES īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu, lai pircēji zinātu, kam pievērst uzmanību, iegādājoties rotaļlietas bērniem.

Visā Eiropā tika izplatīts videomateriāls “Rotaļlietu drošums mūsu bērniem”, savukārt rotaļlietu veikalos dalīja pastkartes ar padomiem par rotaļlietu drošumu . Daži ieteikumi: pirkt tikai rotaļlietas ar CE marķējumu, kas apliecina atbilstību ES drošuma prasībām, uzmanīgi izlasīt lietošanas pamācību un iepirkties uzticamos veikalos.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites