Naršymo kelias

Vaikų žaislai bus saugesni - 21/12/2011

Per Kalėdas vaikams išpakuojant išsvajotą meškiuką, triratuką ar švytintį kardą, tėveliai galės būti ramūs, nes Europoje įsigyti žaislai – saugiausi pasaulyje.

Siekiant užtikrinti, kad vaikai žaistų tik su saugiais žaislais, visi ES parduodami žaislai yra atidžiai patikrinami.

Prieš pateikdami naują žaislą rinkai, gamintojai turi įvertinti žaislo saugą ir numatyti visus galimus pavojus. Jie taip pat privalo užtikrinti, kad prireikus būtų galima nustatyti, kurioje gamykloje žaislas buvo pagamintas.

Nors Europai priklauso 25 % pasaulinės žaislų rinkos, ne visi ES parduodami žaislai gaminami būtent čia. 2010 m. iš ne ES šalių importuotų tradicinių žaislų vertė siekė beveik 7 mlrd. eurų. Svarbu užtikrinti, kad šie žaislai atitiktų Europos saugos standartus: žaislų sauga tikrinama pasienyje ir platintojų patalpose.

Liepos mėnesį įsigaliojo nauji griežtesni ES žaislų saugos teisės aktai English (en) . Įvestos naujos taisyklės dėl mažų dalių, kurias vaikai gali praryti arba įsikišti į nosį, ir dėl žaislų pakavimo su maistu.

Bet vien teisės aktais vaikų neapsaugosime. Pavyzdžiui, visus testus praėjęs dešimtmečiams skirtas žaislas, patekęs į pradedančio vaikščioti kūdikio rankas, gali būti pavojingas. Todėl ES vykdo informacinę kampaniją, per kurią nori atkreipti žaislų pirkėjų dėmesį į galimus pavojus.

Visoje Europoje išplatintas filmukas Tik saugūs žaislai mūsų vaikams, žaislų parduotuvėse dalijami atvirukai su žaislų saugos patarimais . Patariama pirkti tik CE ženklu pažymėtus žaislus. Šis ženklas – tai įrodymas, kad žaislas atitinka ES saugos taisykles. Be to, perkant žaislus reikėtų perskaityti visas instrukcijas ir pirkti juos tik iš patikimų prekiautojų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos