Cesta

Dva lidé si na znamení vzájemné dohody podávají ruce, v pozadí právnické příručky © istockphoto.com/John Keith

Nová opatření by měla urychlit, usnadnit a zlevnit řešení sporů, které mohou vzniknout mezi spotřebiteli a prodejci v souvislosti s nákupem zboží a služeb.

V roce 2010 se každý pátý nakupující setkal při nákupu zboží nebo služeb na jednotném trhu Unie s problémy. Neurovnané spory stojí Unii každoročně kolem 0,4 % HDP.

Evropské orgány proto nyní chtějí zaručit, aby všichni spotřebitelé mohli využít možnosti mimosoudního řešení sporu, bez ohledu na to, o jaký produkt či službu se jedná, kde se nákup uskutečnil a zda se jednalo o kamenný obchod nebo o internetový prodej.

Efektivnější a transparentní systém by měl posílit důvěru spotřebitelů a přimět je k tomu, aby se nebáli vyhledávat výhodnější nabídky v jiných státech EU. To by mělo podpořit hospodářskou soutěž a ekonomický růst.

Mimosoudní řešení sporů – ADR

Podle návrhu English budou mít všichni spotřebitelé oporu v tzv. alternativním řešení sporů (ADR). To bude spočívat v tom, že řešení bude navrhovat třetí nezávislá strana, která bude také moci působit mezi spotřebitelem a prodejcem jako prostředník. Přístup k tomuto nástroji by měl ročně spotřebitelům ušetřit až 22,5 miliard eur.

Rozhodci budou muset pro výkon takové činnosti splňovat určité požadavky a spory budou muset řešit do 90 dnů. Podniky budou spotřebitele také předem informovat o tom, kteří rozhodci se budou případným sporem zabývat.

Řešení sporů prostřednictvím online systému – ODR

Druhou možností by měl být on-line systém řešení sporů (ODR). Tento postup se podobá předchozímu a bude celý probíhat online. Cílem je vytvořit jednotný celoevropský systém, který by spotřebitelé a obchodníci mohli využít při řešení sporů ohledně přeshraničních transakcí.

Stížnosti spotřebitelů budou automaticky zasílány příslušným rozhodcům v jednotlivých členských státech a ti budou muset do 30 dnů najít řešení.

Další kroky

Evropský parlament a Rada se zavázaly schválit návrhy do konce roku 2012. Po jejich přijetí budou mít členské státy 18 měsíců na jejich zapracování do vnitrostátních právních systémů. Alternativního mimosoudního řešení sporů by tak spotřebitelé mohli začít využívat od druhé poloviny roku 2014.

Celoevropský systém pro řešení sporů by měl začít fungovat šest měsíců poté, tj. začátkem roku 2015.

Další informace o řešení sporů v oblasti spotřebitelského práva English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy