Naršymo kelias

2011 m. Žalioji savaitė: daugiau naudos mažesnėmis sąnaudomis - 23/05/2011

Plakatas su Žaliosios savaitės svetainės adresu: http://ec.europa.eu/greenweek © ES

Europos ekspertai diskutuoja apie ES požiūrį į aplinkos apsaugą, išsaugojimą ir jos būklės gerinimą.

Kad galėtume išgyventi, priklausome nuo įvairių išteklių: metalų, mineralų, degalų, vandens, medienos, derlingo dirvožemio ir švaraus oro. Šie ištekliai būtini ir pažangios ekonomikos klestėjimui.

Kadangi šie ištekliai riboti, privalome juos naudoti tausiau. Europoje tausiai naudoti išteklius English yra ES prioritetas, nustatytas pagal tvaraus ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategiją "Europa 2020".

Pasidalyti nuomonėmis, kaip geriausiai pasiekti šį tikslą, šią savaitę Briuselyje susirinks apie 3500 mokslininkų, įmonių vadovų, aplinkosaugininkų ir vyriausybių pareigūnų.

Galimybės

Šių metų Žaliosios savaitės English forumo tikslas nėra vien nustatyti vartojimo apribojimus. Siekiant išteklius naudoti tausiau, kad būtų mažiau atliekų, aplinka būtų švaresnė, o vartotojai galėtų rinktis iš geresnių ir tvaresnių produktų ar paslaugų, atsivers daugybė ekonomikos augimo bei darbo vietų kūrimo galimybių.

Komisija jau parengė iniciatyvą DeutschEnglishfrançais , kurioje išdėstyta, kaip protingai naudoti gamtos išteklius apsaugojant aplinką ir skatinant ekonomikos augimą. Šia iniciatyva, kuri bus aptariama Žaliąją savaitę bus aptariama, siekiama padėti tausiau naudoti išteklius, didinti produktyvumą ir konkurencingumą.

Konkurencinga ekonomika

Tausiai žaliavas, vandenį ir kitas produktų gamybai reikalingas medžiagas naudojančios įmonės gali sumažinti sąnaudas ir tapti konkurencingesnės.

Kai kuriuose pramonės sektoriuose jau diegiamos naujovės ir juntama jų nauda. Pavyzdžiui, cemento gamintojai pradeda naudoti alternatyvias degalų rūšis, žaliavas ir perdirbtas atliekas, kad būtų išmetama mažiau anglies dioksido, susidarytų mažiau atliekų ir būtų mažesnės energijos sąnaudos.

Tausiau naudojant gamtos išteklius padedama siekti bendrų ES klimato kaitos, energetikos, transporto, žaliavų, žemės ūkio, žuvininkystės, biologinės įvairovės ir regionų plėtros sričių tikslų.

Šią savaitę bus taip pat aptariamos mažiau aplinką teršiančių cheminių medžiagų, su ekologija susijusių įgūdžių, užimtumo ir inovacijų, ekologinių inovacijų finansavimo ir atliekų kaip išteklių naudojimo temos.

Inovacijų diegimo skatinimas

Galiausiai forume bus demonstruojami gamtos projektai, darantys teigiamą poveikį aplinkai. Šie projektai bendrai finansuojami pagal ES programą LIFE English .

Pavyzdžiui, projektu "Stream" pademonstruota įvairių upės atkūrimo būdų Jungtinės Karalystės Eivono upėje (Dorsetas, Somersetas).

Apie 30 renginių vyks ir už Briuselio ribų: Slovėnijoje, Lenkijoje ir kitur.

Daugiau apie ES aplinkos politiką English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos