Naršymo kelias

Technologijos užtikrina naujos kokybės sveikatos priežiūrą - 11/05/2011

Stetoskopą laikanti gydytojo ranka, ištiesta pro nešiojamojo kompiuterio ekraną © istock/Brian Jackson

ES sveikatos priežiūros srityje taikant informacines ir ryšių technologijas galima teikti geresnes ir veiksmingesnes paslaugas pacientams mažesnėmis sąnaudomis.

Senėjantys gyventojai, biudžeto mažinimas, didėjančios sąnaudos ir darbuotojų trūkumas - tai kelios iš svarbiausių problemų, kurias tenka spręsti ES sveikatos priežiūros paslaugų sektoriuje.

Siekdama padėti, Komisija ragina ES vyriausybes daugiau investuoti į informacines ir ryšių technologijas (IRT).

Naudojantis internetu, saugiais duomenų tinklais, belaidžio ryšio prietaisais ir internetinėmis informacinėmis paslaugomis, gydytojams, slaugytojams ir ligoninėms jau lengviau teikti geresnes ir veiksmingesnes paslaugas pacientams mažesnėmis sąnaudomis.

Didelė nauda

Kai kurie iš sėkmingiausių IRT taikymo būdų šią savaitę demonstruojami Vengrijos sostinėje Budapešte - tai vienas iš 2011 m. ES e. sveikatos savaitės English renginių.

Pavyzdžiui, sukūrus Danijos sveikatos duomenų tinklą, pacientai, gydytojai ir socialinės priežiūros darbuotojai gali greitai ir veiksmingai bendrauti. Modernizavus paslaugas jau iš viso sutaupyta 1,4 mlrd. eurų.

Jungtinėje Karalystėje pradėjus teikti elektronines paslaugas ir įdiegus pagalbos telefonu liniją nebūtinų apsilankymų pas gydytojus skaičius buvo sumažintas 2,4 milijono, o pagal iškvietimus išsiųstų greitosios pagalbos automobilių ir pacientų priėmimo skyriuose skaičius 2008 m. sumažėjo 1,2 milijono.

Italijos Lombardijos regione telekardiologija, dėl kurios kardiologai gali įvertinti širdies problemų turinčių pacientų būklę nuotoliniu būdu, 36 % buvo sumažinta pakartotinio hospitalizavimo atvejų ir 12 % ambulatorinių apsilankymų.

Pagalba pacientams

Naudojantis IRT gydytojams lengviau susipažinti su pacientų ligos istorija, greičiau gauti laboratorinių tyrimų rezultatus ir siųsti receptus tiesiai vaistininkams.

Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje atliktos ES finansuojamos studijos duomenimis, namuose įdiegus nuotolinio stebėjimo įrangą, galima 15 % padidinti pacientų išgyvenimo rodiklį ir 26 % sumažinti dienų, kurias pacientai praleidžia ligoninėje, skaičių.

Skaitmeninė darbotvarkė

Šiuo metu Komisija rengia tikslines priemones, kuriomis siekiama paskatinti plačiai taikyti IRT visoje ES. Iki gegužės 25 d. vyks internetinės viešos konsultacijos English , kokių veiksmų geriausia imtis.

Į konsultacijų atsakymus bus atsižvelgta 2012-2020 m. pasiūlymuose, kuriuos Komisija ketina pateikti šiais metais. Sveikatos paslaugoms skirtų informacinių technologijų skatinimas - ES skaitmeninės darbotvarkės English ir "Inovacijų sąjungos" politikos English dalis.

Daugiau apie IRT ir sveikatos priežiūrą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos