Navigācijas ceļš

Eiropas pilsētas zaļo - 22/10/2010

Vitorija un Nante tika izraudzītas par 2012. un 2013. gada “Eiropas Zaļajām galvaspilsētām”.

Pēc Stokholmas 2010. gadā un Hamburgas 2011. gadā nu ir kārta Spānijas pilsētai Vitorijai (basku valodā — Gasteisa) un Francijas pilsētai Nantei saņemt atzinību par pūlēm panākt videi draudzīgu vidi.

2012. gada Zaļās galvaspilsētas titula ieguvējas Vitorijas centru ieskauj zaļā zona, tāpēc visi tās iedzīvotāji dzīvo vismaz 300 metrus no tās. Pilsēta arī ir ieguldījusi lielu darbu, lai samazinātu ūdens patēriņu, un lūko panākt, lai netiktu patērēti vairāk par 100 litriem uz vienu iedzīvotāju dienā.

2013. gada laureāte Nante atzinību saņēmusi par savu vērienīgo transporta politiku. Būdama pirmā Francijas pilsēta, kurā tika atjaunots elektriskais tramvajs, šodien tā bauda apskaužamu gaisa kvalitāti un līdz 2020. gadam cer samazināt oglekļa dioksīda emisijas par veselu ceturtdaļu.

Zaļās galvaspilsētas tituls katru gadu tiek piešķirts Eiropas pilsētām, kuras ir ieguldījušas ārkārtīgi lielu darbu vides aizsardzībā un ilgtspējīgā attīstībā. Žūrija savā lēmumā vadās pēc vienpadsmit vides kritērijiem, piemēram, vietējā ieguldījuma cīņā pret klimata pārmaiņām vai notekūdeņu attīrīšanas.

Šodien četri no pieciem eiropiešiem dzīvo aglomerācijā. Tāpēc viņu dzīves kvalitāte ir stipri atkarīga no tā, cik lielu darbu pilsētas vadība iegulda pilsētvides uzlabošanā, gan ierīkojot zaļās zonas, gan apsaimniekojot atkritumus vai attīstot sabiedrisko transportu.

Pilsētas, kas iemanto Zaļās galvaspilsētas titulu, tādējādi tiek izceltas par paraugu, kam sekot ilgtspējīgas pilsētu attīstības jomā.

Lasiet vēl par Eiropas Zaļās galvaspilsētas titulu
Iepazīstieties ar 2012. gada Eiropas Zaļo galvaspilsētu Vitoriju
Iepazīstieties ar 2013. gada Eiropas Zaļo galvaspilsētu Nanti

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites