Naršymo kelias

Ekologijos priemonės Europos miestuose - 22/10/2010

Vitorija-Gasteisas ir Nantas išrinkti 2012 m. ir 2013 m. Europos žaliosiomis sostinėmis.

Po Stokholmo 2010 m. ir Hamburgo 2011 m. už pastangas kurti ekologišką miesto aplinką apdovanojimų sulauks Vitorija-Gasteisas (Ispanija) ir Nantas (Prancūzija).

2012 m. žaliąja sostine paskirto Vitorija-Gasteiso centrą juosia plati žalioji juosta. Visi gyventojai turi būstą, nutolusį nuo žaliųjų plotų ne daugiau kaip 300 m. Miestas daug nuveikė mažindamas vandens suvartojimą ir siekia, kad vienam gyventojui šis rodiklis neviršytų 100 l per dieną.

2013 m. laureatas Nantas užsimojo įgyvendinti plačią transporto politiką. Jis buvo pirmasis Prancūzijos miestas, atkūręs elektrinio tramvajaus linijas. Šiandien Nanto oro kokybės galima pavydėti, o iki 2020 m. į atmosferą išmetamo CO2 kiekį nantiečiai ketina sumažinti ketvirtadaliu.

Žaliosios sostinės vardas kasmet skiriamas Europos miestui, kuris ypatingai prisidėjo prie aplinkos apsaugos ir darnaus vystymosi. Vertinimo komisija sprendimą priima remdamasi vienuolika aplinkosaugos kriterijų – vietos indėliu į kovą su klimato kaita, nutekamųjų vandenų valymu ir kt.

Šiandien keturi iš penkių europiečių gyvena didmiesčių zonose. Jų gyvenimo kokybė labai priklauso nuo to, kaip miestai stengiasi gerinti gyvenamąją aplinką, kurti žaliąsias zonas, tvarkyti atliekas ar vystyti viešojo transporto sistemą.

Žaliosios sostinės apdovanojimu siekiama, kad miestai laureatai taptų sektinais darnaus miestų vystymo pavyzdžiais.

Plačiau apie Europos žaliosios sostinės apdovanojimą
Vitorija-Gasteisas – 2012 m. Europos žalioji sostinė
Nantas – 2013 m. Europos žalioji sostinė

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos