Navigācijas ceļš

Piegriežot skrūves tirdzniecībai internetā, aizsargā patērētājus - 16/09/2010

Vīrietis raksta uz datora klaviatūras, rokās turot divas papīra lapiņas © iStockphoto.com/webphotographeer

Vairums tīmekļa vietņu, kas tirgo elektronikas preces, atbilst ES patērētāju aizsardzības noteikumiem, taču tos pārkāpj 60 % vietņu, kurās pārdod biļetes.

Komisija šodien paziņoja, ka pēc bargiem pasākumiem pret tīmekļa vietnēm, kur tirgo elektronikas preces, tās vairumā gadījumu parūpējušās par savu atbilstību ES patērētāju aizsardzības noteikumiem.

Pērn notika vērienīga pārbaude attiecībā uz tīmekļa vietnēm, kur tirgo elektronikas preces English , atklājot, ka tikai 44 % šo vietņu atbilst ES noteikumiem. Komisārs Džons Dalli sacīja, ka pēc nesen notikušās atkārtotās pārbaudes varēja konstatēt, ka attiecīgos noteikumus ievēroja jau 84 %. Tiek veikti pasākumi, lai pārējie grēkāži pildītu savu pienākumu šai ziņā.

"Šodien saņemtie rezultāti liecina, ka vērienīgās pārbaudes patiešām darbojas," sacīja Dalli.

Tīmekļa vietnēs, kur tirgoja tādas preces kā digitālie fotoaparāti un MP3 atskaņotāji, pērn atklāja dažādas problēmas, piemēram, maldinošu informāciju par patērētāju tiesībām, neadekvāti norādītu kopējo cenu un nepilnīgas saziņas iespējas ar pārdevēju.

Šogad ES pievērsusies kultūras un sporta pasākumu biļešu tirgotājiem internetā. Pašreizējā pārbaudē jau atklāts, ka 60 % pārkāpj patērētāju aizsardzības noteikumus.

Komisija līdz šim ir pārbaudījusi 414 tīmekļa vietņu, no kurām 40 % šos noteikumus ievēroja. Par atlikušajām 247 dota ziņa valstu iestādēm, lai tās rīkotos. Galvenās problēmas bija neadekvāti norādīta cena un patērētāju tiesībām neatbilstoši noteikumi.

Patērētājiem jāpievērš uzmanība tam, vai ir norādīta biļetes cena, vai tā ir galīgā cena un vai par to nav sniegta nepareiza informācija (šādas likstas skar 74 % problemātisko tīmekļa vietņu). Tāpat jāraugās, vai pārdošanas noteikumi atbilst patērētāju tiesībām (73 %) un vai tirgotājs par sevi norādījis pilnu un nemaldinošu informāciju (48 %).

Kad ir noteiktas tīmekļa vietnes, kas nepilda šos noteikumus, valstu patērētāju aizsardzības iestādes izvērtē konstatētos faktus un sazinās ar tirgotājiem vai tīmekļa vietņu operatoriem, norādot uz neatbilstībām un aicinot tās novērst.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites