Naršymo kelias

Griežta internetinės prekybos kontrolė saugo vartotojus - 16/09/2010

Viena ranka ant klaviatūros, kita ranka laiko 2 popieriaus lapelius. © iStockphoto.com/webphotographeer

Dauguma elektronikos prekėmis prekiaujančių interneto svetainių laikosi ES vartotojų apsaugos taisyklių, bet 60% bilietų prekybos svetainių jas pažeidžia.

Šiandien Europos Komisija paskelbė, kad griežtai patikrinus elektronikos prekėmis prekiaujančias interneto svetaines, daugelis jų pradėjo laikytis ES vartotojų apsaugos taisyklių.

Pernai patikrinus elektronikos prekių svetaines English nustatyta, kad tik 44 % jų laikėsi ES taisyklių. Pasak už vartotojų reikalus atsakingo Europos Komisijos nario Johno Dalli, neseniai atlikus kitą patikrinimą nustatyta, kad dabar šių taisyklių laikosi jau 84 % svetainių. Siekiama, kad ir likusios svetainės jų laikytųsi.

"Šie rezultatai rodo, kad kontrolė veiksminga", - sakė J. Dalli.

Pernai skaitmeniniais fotoaparatais, nešiojamaisiais asmeniniais muzikos grotuvais ir panašiomis prekėmis prekiavusiose svetainėse rasta klaidinamos informacijos apie vartotojų teises, galutines kainas ir pardavėjo kontaktinius duomenis.

Šįmet ES kontrolės institucijų žvilgsnis krypsta į bilietų į kultūros ir sporto renginius internetinės English prekybos svetaines. Jau nustatyta, kad vartotojų apsaugos taisykles pažeidžia 60% šių svetainių.

Europos Komisija iki šiol patikrino 414 svetainių, pažeidimų nerasta 40% iš jų. Apie kitas 247 svetaines informuojamos nacionalinės valdžios institucijos, kurios turės imtis atitinkamų veiksmų. Pagrindiniai nesklandumai - neaiški informacija apie kainas ir nesąžiningos sąlygos.

Vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, ar netrūksta informacijos apie bilietų kainas, ar ši informacija nėra klaidinama (74 % svetainių pažeidėjų), ar sąlygos nėra nesąžiningos (73%), ar netrūksta informacijos apie pardavėją, ar ši informacija yra teisinga (48%).

Nustačius, kuriose svetainėse yra pažeidimų, nacionalinės vartotojų interesų gynimo institucijos imasi atitinkamų veiksmų. Jos kreipiasi į pardavėjus ar svetainių administratorius, informuoja apie įtariamus pažeidimus ir paprašo juos pašalinti.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos