Naršymo kelias

Per gaivalines nelaimes ES padeda šalims teikti tarpusavio pagalbą - 13/08/2010

Miško gaisrą gesinantis lėktuvas © ES

ES koordinuoja skubius gelbėjimo ir pagalbos nukentėjusioms šalims veiksmus.

Vasarą Europa dažnai neišvengia pražūtingų potvynių ir gaisrų. Šie metai taip pat nebuvo išimtis. ES Stebėjimo ir informacijos centras (SIC) English rūpinasi, kad nukentėjusios šalys nedelsiant gautų pagalbą.

Visą parą ir be poilsio dienų veikiantis Briuselyje įsteigtas centras stebi nelaimes visame pasaulyje ir koordinuoja ES išteklius, skiriamus pagalbos teikimo operacijoms. Tiek žmogaus sukeltų, tiek gaivalinių nelaimių atveju SIC veikia kaip ryšių tarp šalių centras. Gavę pagalbos prašymą budintys pareigūnai apie tai praneša padėti galinčioms šalims ir pagal poreikius paskirsto siūlomą pagalbą. SIC ne tik suranda įrangą ir kitus išteklius, bet ir į nelaimės vietą gali nusiųsti reikiamus specialistus.

Pavyzdžiui, liepą Portugalija paprašė miškų gaisrų gesinimo įrangos. Iš karto atsiliepė trys šalys, buvo priimtas Italijos pasiūlymas skirti du specialius lėktuvus gaisrams gesinti.

Kiek anksčiau Rumunija paprašė pagalbos dėl didelių potvynių, per kuriuos žuvo 25 žmonės, ir per kelias valandas gavo pagalbos siūlymų iš keturių ES šalių.

Netrukus centrui gali tekti dar didesnis vaidmuo. Per pastaruosius metus miškų gaisrai, potvyniai ir sausros Europoje padažnėjo, o jų mastas padidėjo, todėl pasigirdo raginimų laikytis labiau į prevenciją orientuotos politikos.

Europos Komisija nori pertvarkyti SIC į tikrą operacijų centrą, turintį savus išteklius, kuriuos galėtų nedelsdamas panaudoti. Taip pat aiškėja Europos pasirengimo nelaimėms tinklo ir išankstinio perspėjimo sistemos steigimo planai.

Stebėjimo ir informacijos centras buvo įsteigtas 2001 m., jo paslaugomis gali naudotis ir ES nepriklausančios valstybės, jeigu ES sutinka padėti. Jis padėjo po žemės drebėjimų Haityje ir Čilėje bei visai neseniai po to, kai Meksikos įlankoje išsiliejo nafta.

Jau kuris laikas Rusijoje siaučia didžiuliai gaisrai ir, nors valdžios įstaigos į SIC dar nesikreipė pagalbos, daug ES šalių ją jau teikia. Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Catherine Ashton taip pat patikino, kad ES pasirengusi teikti pagalbą ištikus šiai gaivalinei nelaimei ir vėliau.

Daugiau informacijos apie Europos civilinę saugą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos