Navigācijas ceļš

Mobilo sakaru viesabonēšanas cenu samazināšanās - 30/06/2010

Zīmēta mobilā tālruņa figūriņa sauļojas pludmales smiltiņās ©ES

Jauni ES noteikumi palīdzēs izvairīties no astronomiskiem rēķiniem tiem, kuri ārzemēs tālruni lieto tīmekļa pārlūkošanai un lejupielādēm.

No jūlija Eiropas mobilo sakaru operatoriem jāpārtrauc pakalpojumi klientiem pēc tam, kad viņu mobilo sakaru viesabonēšanas rēķins būs sasniedzis 50 eiro, ja vien viņi skaidri nenorāda, ka piekrīt maksāt vairāk.

Maksimālā cena, ko viens mobilo sakaru operators var prasīt no cita par datu lejupielādēšanu vai augšupielādēšanu, samazināsies no 1 eiro līdz 80 eiro centiem par megabaitu.

Ierobežojumi, kas stājas spēkā tieši pirms vasaras brīvdienām, palīdzēs atpūtniekiem izvairīties no negribētiem milzīgiem rēķiniem par interneta pārlūkošanu, elektroniskajām vēstulēm un citu mobilo tālruņu lietotņu izmantojumu citā ES dalībvalstī.

Jaunie tarifu griesti ir nākamais solis pēc martā ieviestā ES noteikuma, kas klientiem ļauj izvēlēties maksimālo ikmēneša rēķinu (50 eiro pēc noklusējuma) par mobilo sakaru viesabonēšanu. Pakalpojumu sniedzējiem ir jābrīdina klienti, kad viņi tuvojas savam limitam, un jāsaņem atļauja to pārsniegt.

Vēl viena laba ziņa klientiem — jūlijā maksimālā cena par zvanu no ārzemēm samazināsies no 0,43 eiro centiem par minūti līdz 0,39 eiro centiem par minūti. Mobilo tālruņu lietotāji varēs izmantot arī priekšrocības, ko sniedz zemāki tarifu griesti attiecībā uz ārzemēs saņemtajiem zvaniem — 0,15 eiro centi pašreizējo 0,19 eiro centu vietā.

Turklāt mobilo sakaru operatori vairs nedrīkstēs prasīt no klientiem, lai viņi maksātu par balss pasta saņemšanu kādā citā ES valstī.

Visas cenas ir bez PVN.

ES noteica pārrobežu mobilo sarunu tarifu griestus English 2007. gadā pēc tam, kad bija konstatējusi, ka šie tarifi bija vidēji četras reizes augstāki par iekšzemes sarunu tarifiem. Kopš tā laika cenas par mobilajām sarunām ārzemēs ir samazinājušās par 70% salīdzinājumā ar cenām 2005. gadā. Pērn ierobežojumus attiecināja arī uz īsziņām un mobilajiem datu pakalpojumiem.

Jūnijā četras vadošās telekomunikāciju kompānijas tiesas procesā mēģināja panākt, lai tiktu atcelti tarifu ierobežojumi, bet bez panākumiem. ES Tiesa iestājās par tarifu ierobežojumiem patērētāju aizsardzības un iekšējā tirgus uzlabošanas interesēs.

Datu viesabonēšana un īsziņas Eiropā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites