Navigatsioonitee

Läbimurre rändlustasudes on mobiiliomanike huvides - 30/06/2010

Mobiiltelefon päikeselisel rannal ©EU

Uus ELi eeskiri aitab mobiilikasutajatel vältida hiigelarveid välismaal veebis surfamise või allalaadimise eest.

Alates juulist peavad Euroopa mobiilsideoperaatorid katkestama kliendi netiühenduse niipea, kui välismaal kasutatud andmeside limiit 50 eurot on täitunud, v.a juhul, kui klient soovib teenust täiendava tasu eest jätkata.

Maksimaalne hind, mida üks operaator võib andmeside eest teiselt sisse kasseerida, langeb 1 eurolt 80 eurosendile megabaidi kohta.

Suve alguseks jõustuvad hinnalaed peaksid aitama puhkajatel vältida teadmatult tekkinud suuri arveid veebis surfamise, e-kirjavahetuse ja muude mobiiltelefoni funktsioonide kasutamise eest teises liikmesriigis.

Uued hinnalaed on vastavuses märtsis kehtestatud ELi eeskirjaga, mille kohaselt võivad kliendid välismaal olles andmeside piirmäära kuus (50 eurot vaikeseadena) ise valida. Operaatorid peavad limiidi lõppemisest kliente hoiatama ning klient peab limiidi suurendamisega nõustuma.

Klientidele on soodne, et alates juulist langeb välismaal tehtud kõnede maksimaalne minutihind 43 eurosendilt 39 eurosendile. Mobiiltelefonide kasutajatele on kasulik ka vastuvõetud kõnede uus madalam hinnalagi (15 eurosenti praeguse 19 asemel).

Operaatorid ei saa enam nõuda tasu kõneposti saabuva rändlussõnumi eest, kui olete parasjagu mõnes muus ELi liikmesriigis.

Kõik hinnad on näidatud ilma käibemaksuta.

EL määras piiriülestele mobiilikõnedele hinnalaed English 2007. aastal, kui ilmnes, et need olid riigisisestest kõnedest kuni neli korda kallimad. Alates sellest on välismaal tehtud kõnede hinnad võrreldes 2005. aastaga langenud 70 protsenti. Alates eelmisest aastast laienevad hinnalaed ka lühisõnumitele ja andmesideteenustele.

Juunis jäi rahuldamata nelja suurema telekommunikatsiooni ettevõtte kaebus hinnalagede tühistamiseks. Euroopa Kohus jättis tarbijate kaitsmise ja siseturu paremaks muutmise eesmärgil hindade piirmäärad jõusse.

Andmeside ja lühisõnumid Euroopas English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad