Navigācijas ceļš

Bulgārija un Portugāle pievienojas valstīm, kur peldvietas ir vistīrākās - 10/06/2010

Pludmale Grieķijā © ES

Ūdens kvalitāte nedaudz pasliktinās, bet lielākā daļa Eiropas pludmaļu, ezeru un upju joprojām ir pietiekami tīras, lai varētu peldēties.

Šovasar eiropiešiem, kuri dodas uz pludmali, nevajag raizēties par to, kāds būs ūdens. Šodien publicētā ziņojumā teikts, ka turpat 96 % pludmaļu un 90 % upju un ezeru atbilst ES obligātajiem ūdens kvalitātes standartiem.

ES ziņojuma pamatā ir ūdens paraugi, kas 2009. gadā ņemti vietās, kur peldēšanās ir atļauta vai vismaz pieļaujama.

Piekrastes ūdeņiem rezultāti bija gandrīz tādi paši kā 2008. gadā. Tomēr iekšzemes ūdeņu kvalitāte ir nedaudz pasliktinājusies. Iepriekšējā gadā pārbaudēs par tīriem atzina 92% šo ūdeņu.

ES Vides aģentūrā, kur sagatavo ikgadējo ziņojumu, pastāstīja, ka gadu no gada ir iespējamas novirzes un tas nav nekas neparasts, kā arī aicināja turpināt darbu, lai nodrošinātu peldūdeņu kvalitāti.

Ūdens kvalitātes analīzē pārbauda fizisko, ķīmisko un bakterioloģisko piesārņojumu. Dalībvalstīm ir jāizpilda ES tiesību aktos noteiktie obligātie standarti, tomēr tām ir tiesības noteikt stingrākus papildu standartus.

2008. gadā atzina, ka vistīrākie ūdeņi ir Grieķijā, Kiprā, Francijā un Maltā, kur vairāk nekā 90% peldvietu atbilda visstingrākajiem kritērijiem. Tas pats sakāms par Bulgāriju un Portugāli, kur bija panākti būtiski uzlabojumi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

2009. gadā pārbaudīja aptuveni 20 600 peldvietu, no kurām divas trešdaļas ir jūras piekrastes ūdeņi. Par standartiem atbilstošiem atzina aptuveni 89 % pludmaļu un gandrīz 71 % ezeru un upju.

Lai noskaidrotu, vai jūsu mīļākā peldvieta ir pietiekami tīra, un bez raizēm varētu nodoties peldēšanās priekam, lasiet ziņojumu DeutschEnglishfrançaisPDF vai ieskaties interaktīvajā portālā Eye On Earth - Water Watch English (Skatiens pievērsts Zemei — ūdens novērošana).

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites