Navigācijas ceļš

"Zaļās nedēļas 2010" mērķis: rast idejas par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu - 01/06/2010

"Zaļās nedēļas 2010" plakāts ©ES

Atklāta ES ikgadējā konference par vides aizsardzības politiku. Tajā pulcējas tūkstošiem interesentu, lai piedalītos četras dienas ilgā diskusijā.

Viens no modernā laikmeta visāķīgākajiem uzdevumiem ir tāds, ka jāaptur bioloģiskās daudzveidības noplicināšanās, tajā pašā laikā nepasliktinot cilvēku dzīves līmeni.

Šonedēļ eksperti no visas pasaules ir sapulcējušies Briselē, lai mēģinātu rast atbildi uz šo jautājumu, piedaloties sava veida ideju "laboratorijā".

Šis temats pašlaik ir ļoti aktuāls. ES ir bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu noteikusi par vienu no saviem galvenajiem mērķiem vides aizsardzības jomā, savukārt ANO ir 2010. gadu pasludinājusi par Starptautisko bioloģiskās daudzveidības gadu English .

Šajā pasākumu ciklā, kas nosaukts par Zaļo nedēļu English , piedalās vairāk nekā 3000 zinātnieku, ievērojamu uzņēmēju, vides aizsardzības aktīvistu un ierēdņu.

Termins "bioloģiskā daudzveidība" apzīmē augu un dzīvnieku sugu un to dzīvotņu skaitu un daudzveidību. Termins tātad attiecas arī uz ģenētisko dažādību. Lai saglabātu mūsu planētas ekosistēmu, ir vajadzīgs liels skaits visdažādāko sugu un daudz tām piemērotas dabiskas vides.

Galvenokārt tāpēc, ka cilvēki iznīcinājuši daudzām augu un dzīvnieku sugām nepieciešamo dabisko vidi jeb dzīvotni, bioloģiskā daudzveidība ir krasi samazinājusies. ANO aprēķinājusi, ka pašlaik sugas izzūd 100 līdz 1000 reizes ātrāk nekā tas notiktu dabiski. Apdraudētas ir trešdaļa no pašlaik zināmajām dzīvnieku un augu sugām (to ir apmēram 1,75 miljoni).

Konferencē spriedīs par bioloģiskās daudzveidības nozīmi, tās izzušanas iemesliem un veidiem, kā šo tendenci apturēt. Analizēs arī Natura 2000 darbību. Tas ir dabas rezervātu tīkls ES. Vēl iepazīstinās ar jaunu interneta portālu, kurā apkopota informācija par bioloģisko daudzveidību Eiropā.

"Zaļās nedēļas" ietvaros pasniegs arī šāgada Eiropas uzņēmējdarbības balvas vides jomā English . Tās piešķir uzņēmumiem, kas klimata pārmaiņu ierobežošanu padarījuši par savas ikdienas sastāvdaļu. Četras balvas piešķirs projektiem, kuriem raksturīgs gan biznesa tvēriens, gan vēlēšanās saudzēt dabu.

Starp 10 finālistiem — pavisam bija 141 dalībnieks — ir tādi uzņēmumi kā "Siemens", "Grupo Ferrovial", "Ecover" un "Findus".

 

Zaļā nedēļa English

Bioloģiskā daudzveidība — mūsu kopīgais uzdevums

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites