Naršymo kelias

"Žaliąją savaitę 2010" dalijamasi mintimis apie biologinę įvairovę - 01/06/2010

"Žaliosios savaitės 2010" plakatas © ES

Prasidėjo kasmetinė ES aplinkos politikos konferencija, kurioje tūkstančiai žmonių dalyvaus keturių dienų diskusijose.

Kaip išsaugoti biologinę įvairovę netrukdant žmonijai vystytis? Tai vienas iš didžiausių šių dienų galvosūkių.

Dalytis idėjomis šiuo klausimu šią savaitę Briuselyje susirinko ekspertai iš viso pasaulio.

Tema labai aktuali. Stabdyti biologinės įvairovės praradimą yra vienas iš svarbiausių ES aplinkos srities tikslų, o Jungtinės Tautos 2010-uosius paskelbė Tarptautiniais biologinės įvairovės metais English .

Daugiau kaip 3000 mokslininkų, įmonių vadovų, aplinkosaugininkų ir vyriausybių pareigūnų dalyvauja forume Žalioji savaitė English .

Kalbant apie biologinę įvairovę turima omenyje daugybė įvairių augalų ir gyvūnų rūšių bei jų buveinių. Į savoką įeina ir genetinė įvairovė. Natūralių buveinių bei rūšių gausa ir įvairovė yra gyvybiškai svarbi mūsų planetos ekosistemų išsaugojimo sąlyga.

Didžiulė dalis biologinės įvairovės prarasta dėl žmogaus rankos: daugiausia sunaikinus augalų ir gyvūnų buveines. JT duomenimis, šiuo metu rūšių išnykimo tempas nuo 100 iki 1000 kartų greitesnis už natūralų. Pavojus išnykti gresia trečdaliui iš 1,75 mln. žinomų gyvūnų ir augalų rūšių.

Konferencijoje bus nagrinėjama biologinės įvairovės svarba, jos nykimo priežastys ir būdai, kaip šią tendenciją nukreipti priešinga linkme. Visų pirma bus aptariamas ES saugomų teritorijų tinklo "Natura 2000" veikimas ir supažindinama su nauju interneto portalu, kuriame pateikiama centralizuota informacija apie biologinę įvairovę Europoje.

Žaliąją savaitę taip pat bus įteikti Europos įmonių apdovanojimai už nuopelnus aplinkai English . Jie skiriami bendrovėms, kurios su klimato kaita kovoja kasdieniu darbu. Keturi apdovanojimai bus skiriami už projektus, kuriais sėkmingiausiai sujungtas prekybinis įžvalgumas ir rūpinimasis aplinka.

Tarp 10 finalistų, atrinktų iš 141 dalyvių, yra "Siemens", "Grupo Ferrovial", "Ecover", "Findus" ir kt.

 

Žalioji savaitė English

Biologinė įvairovė - visi esame jos dalis

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos