Naršymo kelias

ES siekia 2011 m. sumažinti žvejybos apimtį - 18/05/2010

Europos jūros dienos logotipas © ES

Europos Komisija siekia, kad nustatant kitų metų žvejybos kvotas būtų suderintas tausumas ir stabilumas.

Europos Komisija oficialiai pradėjo derybas dėl 2011 m. žvejybos kvotų. Ji paskelbė pranešimą, kuriame išdėstė prioritetus, į kuriuos orientuosis siūlydama naujas kvotas.

Nerimstant nuogąstavimams, kad esamos žvejybos kvotos yra per didelės, kad užtikrintų išteklių tvarumą, Komisijos narė Maria Damanaki English palaiko griežtesnį kvotų nustatymo metodą: "Noriu aiškiai pasakyti, kad nustatytos kvotos turi atitikti visus Europos Sąjungos tvarumo įsipareigojimus".

Pranešime teigiama, kad ES stengsis išvengti ir nebūtinų kvotų pakeitimų.

2002 m. ES šalys susitarė iki 2015 m. sumažinti kvotas iki tvaraus lygio, bet apie 90 % išteklių vis dar eikvojama pernelyg intensyviai. Pramonine žūkle užsiimančios valstybės ir toliau sugauna apie 34 % daugiau žuvų, negu mokslininkų nustatyta tvarumo riba.

Kasmet ES žvejybos ministrai nustato žvejybos Baltijoje, Juodojoje jūroje ir Šiaurės Rytų Atlante (įskaitant Šiaurės jūrą) kvotas. Europos Komisija siūlo, kad kvotos būtų nustatomos atsižvelgiant į mokslininkų nuomonę dėl atitinkamų išteklių būklės.

Taip pat pradėjo veikti bandomasis internetinis atlasas, kuriame pateikiama išsami informacija apie Europos jūras ir vandenynus. Be to, šią savaitę Ispanijos mieste Chichone (Gijón) vyksta aukšto lygio jūrų reikalų konferencija. Ši konferencija - vienas iš keturiasdešimties gegužės 18-21 d. visoje ES vykstančių Europos jūros dienai Englishespañol pažymėti skirtų renginių.

ES pakrantė, kuria dalijasi 22 šalys, yra net apie 70 000 km ilgio. Pajūrio regionuose gyvena apie 40 % gyventojų (~200 mln. žmonių). Užsiimdami žvejybos, uostų darbų, laivybos, turizmo ir kita veikla jie sukuria apie 40 % ES BVP.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos