Navigatsioonitee

EL soovib 2011. aastal püügikvoote vähendada - 18/05/2010

Euroopa merepäeva logo ©EU

Komisjon püüab järgmise aasta püügi piirnormidega tasakaalustada jätkusuutlikkust

Komisjon avas ametlikult läbirääkimised 2011. aasta püügikvootide teemal, avaldades aruande püügi piirnormide kavandamisel arvessevõetavate prioriteetide kohta.

Volinik Maria Damanaki English toetab karmimat meetodit, sest kardetakse, et praegused püügitasemed on kalavarude säilitamiseks liiga kõrged. "Rõhutan, et kehtestatud kvoodid peavad järgima kõiki jätkusuutlikkusega seotud Euroopa Liidu kohtustusi," ütles ta.

Aruande kohaselt püüab EL vältida ka tarbetuid kvoodimuudatusi.

2002. aastal leppisid ELi liikmesriigid kokku, et 2015. aastaks pöördutakse tagasi jätkusuutliku püügi juurde. Kuid 90% kalavarude puhul toimub ikka veel ülepüük. Kalandusriikide püük on jätkuvalt ligikaudu 34% üle teadlaste seatud jätkusuutlikkuse künnise.

Igal aastal kehtestavad ELi liikmesriikide kalandusministrid Läänemere, Musta mere ja Kirde-Atlandi (sh Põhjamere) jaoks püügi piirnormid. Komisjon pakub välja kvoodid, võttes aluseks teaduslikud nõuanded asjaomaste kalavarude olukorra kohta.

Komisjoni aruanne avaldati samaaegselt veebipõhise atlase käivitamisega, mis sisaldab üksikasjalikku teavet Euroopa merede ja ookeanide kohta. Samuti toimub käesoleval nädalal Hispaania linnas Gijonis kõrgetasemeline merendusalane konverents. See 18.-21. maini toimuv kohtumine on üks ligikaudu 40 üritusest, mida korraldatakse kõikjal ELis Euroopa merepäeva Englishespañol tähistamiseks.

ELi rannajoon on ligikaudu 70 000 km pikkune ning seda jagavad 22 riiki. Merepiirkonnad on koduks umbes 40% rahvastikust ehk 200 miljonile inimesele ning sealt saadakse kalapüügi, sadamatoimingute, mereveo ja turismi vahendusel ligikaudu 40% ELi SKPst.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad