Navigācijas ceļš

Vairāk tiesību patērētājiem - 19/03/2010

Tiek meklētas idejas par to, kā uzlabot dzelzceļa satiksmes, energoapgādes un banku pakalpojumus, kuri pirmām kārtām sagādā galvassāpes patērētājiem Eiropā.

Nesenā ES pasūtītā pētījumā tika konstatēts, ka vairums patērētāju nav apmierināti ar autobusu un dzelzceļu satiksmes pakalpojumiem pilsētās. Daudz ir sūdzību arī par banku pakalpojumiem un energoapgādes un gāzes apgādes uzņēmumiem.

Līdz ar to ir pašsaprotami, ka pakalpojumi kopumā un it sevišķi pakalpojumi transporta, energoapgādes un banku nozarē ir uzmanības centrā šīs nedēļas ES konferencē par patērētāju interešu aizstāvības politiku EnglishEnglish .

Šajā divu dienu pasākumā piedalījās politikas veidotāji, patērētāju interešu aizstāvētāji, nozaru pārstāvji un citas ieinteresētās personas. Daudziem tā bija pirmā iespēja tikties ar jauno patērētāju aizsardzības komisāru Džonu Dalli.

ES tiecas izstrādāt vienotu pieeju patērētāju aizsardzības politikai Eiropā, lai aizstāvētu patērētājus un likvidētu šķēršļus, kas kavē tirdzniecību. Tomēr uzdevums nav no vieglajiem.

Ražojumi, pakalpojumi un tirdzniecības stratēģijas kļūst arvien komplicētākas, arvien sarežģītāku padarot patērētāja izvēli. Tajā pašā laikā, vēršoties plašumā preču pārdošanai internetā (e-tirdzniecībai) un tirdzniecības globalizācijai, strauji attīstās Eiropas tirgus.

Tagad, pēc divām paplašināšanās kārtām 2004. un 2007. gadā, ES ir 175 miljoni jaunu patērētāju, par kuriem domāt. Pēc eiro ieviešanas iepirkšanās pāri robežām eiropiešiem kļuvusi vienkāršāka.

Visas šīs pārmaiņas ir aizēnojušas pieejamības, izvēles un taisnīguma jautājumus patērētāju politikā. Paredzams, ka konferencē dzimušās idejas, būs noderīgas, pieņemot lēmumus turpmāk.

Notika seši semināri par visdažādākajiem jautājumiem, tādiem kā maksa par bankas konta apkalpošanu, pakalpojumu sniedzēja izvēle un ilgtspējīgs pilsēttransports.

Marta sākumā komisārs Dalli uzstājās ar Eiropas Patērētāju dienai veltītu runu, kurā apņēmās gādāt par to, lai tiktu izstrādāti kopīgi un skaidri noteikumi šajā jomā un lai dalībvalstis ievērotu pašreizējos tiesību aktus.

Pagājušogad Komisija izvirzīja piecas prioritātes, lai uzlabotu atbilstību patērētāju interešu aizstāvības noteikumiem. To vidū bija labāka tirgus pārraudzība un plašāka pārrobežu sadarbība.

Komisija arī plāno vairāk nepieteiktu tirgus pārbaužu, ko tiesībaizsardzības iestādes veic vienlaicīgi vairākās valstīs. Pēdējā laikā tādas veiktas Ziemassvētku eglīšu dekoratīvajām spuldzītēm un mobilo sakaru pakalpojumiem.

Patērētāji un ES

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites