Naršymo kelias

Daugiau galios vartotojams - 19/03/2010

Konferencijoje buvo ieškoma idėjų, kaip gerinti geležinkelio, energijos ir bankų paslaugas, kurios Europos vartotojams kelia daugiausia rūpesčių.

Neseniai atlikto ES tyrimo duomenimis, dauguma vartotojų nepatenkinti savo miestų autobusų ir traukinių paslaugomis, daugelis skundėsi ir bankų paslaugomis bei elektros ir dujų įmonėmis.

Taigi nieko stebėtina, kad būtent paslaugos, visų pirma transporto, energijos ir bankų, buvo pagrindinė šią savaitę vykusios ES konferencijos vartotojų politikos klausimais EnglishEnglish tema.

Dvi dienas trukusiame renginyje dalyvavo politikos formuotojai, vartotojų teisių gynėjai, pramonės ir kitų suinteresuotųjų grupių atstovai. Daugeliui jų tai buvo pirma galimybė susipažinti su naujuoju už vartotojų reikalus atsakingu Komisijos nariu Johnu Dalli.

ES siekia, kad Europoje būtų laikomasi bendro požiūrio į vartotojų politiką ir taip apsaugomi vartotojai bei naikinamos kliūtys prekybai. Tačiau tai ne taip paprasta.

Produktai, paslaugos ir pardavimo taktika tampa vis sudėtingesni ir vartotojams rinktis vis sunkiau. Tuo tarpu Europos rinkos dėl elektroninės prekybos ir prekybos globalizacijos sparčiai vystosi.

Po 2004 ir 2007 m. plėtros etapų ES pasipildė 175 mln. naujų vartotojų, o įvedus eurą europiečiams tapo daug paprasčiau apsipirkti įvairiose šalyse.

Dėl visų šių pokyčių kilo daugiau neaiškumų dėl prieinamumo, pasirinkimo ir sąžiningumo vartotojų politikoje. Tikimasi, kad konferencijoje išsakytos mintys padės priimti pagrįstus sprendimus ateityje.

Buvo surengti šeši seminarai bankų sąskaitų mokesčių, tinkamų paslaugų teikėjų, tvaraus miestų transporto ir kitomis temomis.

Šį mėnesį Europos vartotojų dienos proga sakydamas kalbą Komisijos narys J. Dalli teigė stengsiąsis, kad būtų parengtos bendros aiškios taisyklės, ir rūpinsis, kad valstybės narės įgyvendintų galiojančius įstatymus.

Praėjusiais metais Komisija nustatė penkis prioritetus, siekdama, kad būtų griežčiau laikomasi vartotojų apsaugos taisyklių: geriau stebėti rinką, daugiau bendradarbiauti tarptautiniu mastu ir kt.

Be to, Komisija planuoja atlikti daugiau rinkos patikrų apie jas iš anksto nepranešus, kurias teisėsaugos institucijos vykdytų iš karto keliose šalyse. Neseniai buvo taip buvo tikrinama kalėdinių lempučių rinka ir mobiliųjų telefonų paslaugos.

Vartotojai ir ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos