Cesta

EU se snaží najít řešení, jak zlepšit vlakové, energetické a bankovní služby, na které si spotřebitelé v Evropě nejčastěji stěžují.

Podle nedávného evropského průzkumu si spotřebitelé nejvíce stěžují na autobusovou a vlakovou dopravu ve městech. Mnoho z nich má výhrady také k bankovním službám a jejich postavení na trhu a také k plynárenským společnostem.

Proto nepřekvapuje, že evropská konference o spotřebitelské politice EnglishEnglish se zaměřila právě na služby – zejména na dopravu, energetiku a bankovnictví.

Této dvoudenní akce se zúčastnili politikové, obhájci zájmů spotřebitelů, zástupci jednotlivých odvětví a další odborníci. Pro většinu z nich to byla první příležitost k setkání s novým evropským komisařem pro oblast zdraví a spotřebitelské politiky Johnem Dallim.

Evropská komise se snaží prosazovat v Evropě společnou spotřebitelskou politiku, která by nejen chránila spotřebitele, ale také odstraňovala překážky bránící volnému obchodu. To však není tak jednoduché.

Výrobky, služby a marketing jsou čím dál tím sofistikovanější, a spotřebitelé tak musí často činit velmi složitý výběr. Mezitím se evropské trhy v reakci na elektronické obchodování a globalizaci obchodu velmi rychle vyvíjejí.

Od rozšíření EU v letech 2004 a 2007 se evropský trh zvětšil o 175 milionů nových spotřebitelů. Zavedení eura zase Evropanům usnadnilo přeshraniční nakupování.

Všechny tyto změny zkomplikovaly otázky přístupu, výběru a regulérnosti ve spotřebitelské politice. Konference by měla nabídnout nová řešení pro budoucí politická rozhodnutí.

Během konference se konalo šest seminářů o otázkách, jako jsou třeba poplatky za vedení účtu, udržitelná doprava ve městech nebo například způsoby, jak najít toho správného poskytovatele služeb.

U příležitosti Evropského dne spotřebitelů komisař John Dalli již dříve uvedl, že se bude snažit vytvořit společná a jasná pravidla a dohlédne na to, aby členské země dodržovaly platné předpisy.

Minulý rok Komise stanovila pět priorit k docílení toho, aby byla lépe dodržována pravidla ochrany spotřebitele. Patří mezi ně účinnější sledování trhu a přeshraniční spolupráce.

Evropská komise také plánuje více namátkových kontrol trhu, které provádějí kontrolní orgány v několika zemích současně. Poslední takové kontroly se zaměřily na elektrické vánoční svíčky a služby pro mobilní telefony.

Spotřebitelé a EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy