Naršymo kelias

Mokslas ir informavimas – svarbiausios ES kovos su vėžiu priemonės.

Kasmet 3,2 mln. europiečių diagnozuojamas vėžys, kuris yra antra pagal dažnumą mirties priežastis po širdies ligų. Labiausiai paplitęs – plaučių, krūties ir gaubtinės žarnos vėžys.

Dauguma Europos Sąjungos šalių yra parengusios mirštamumo nuo vėžio mažinimo strategijas. Daugelis iš jų vasario 4-ąją – Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – vykdys informavimo kampanijas.

Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2020 m. naujų vėžio atvejų skaičių sumažinti 15 %. Su šia liga kovojama dviem būdais: propaguojama sveika gyvensena ir finansuojami moksliniai tyrimai, kuriais ieškoma vėžio gydymo būdų.

Europos kovos su vėžiu kodekse pateikiama 11 praktinių moksliškai pagrįstų patarimų, kaip būti sveikiems ir sumažinti pavojų susirgti kurios nors rūšies vėžiu. Patariama būti judriems, kasdien sportuoti, moterims gerti ne daugiau kaip vieną, o vyrams – ne daugiau kaip dvi porcijas alkoholinio gėrimo per dieną.

Mokslininkai, gydytojai ir pacientų grupės bendradarbiauja pagal Europos kovos su vėžiu partnerystės English (en) iniciatyvą. ES skiria lėšų, kad padėtų jiems dalytis informacija, įranga ir patirtimi.

Nors mokslininkai padarė milžinišką pažangą vėžio gydymo srityje, daug žmonių vis dar pralaimi kovą su šia liga, tad mokslinius tyrimus būtina tęsti. 2002–2006 m. vėžio tyrimams Europos Sąjunga skyrė 480 mln. EUR. Šiomis lėšomis finansuoti 108 projektai. 2007–2013 m. pinigų bus skirta dar daugiau.

ES finansavimą gaunanti mokslininkų grupė išrado biologinį jutiklį English , kuris atpažįsta ląsteles, galinčias sustabdyti auglio augimą. Šis išradimas gali padėti vėžiu sergantiems žmonėms kovoti su liga naudojantis savo pačių imunine sistema.

Kitų mokslinių tyrimų projektų tikslas – nustatyti vėžio priežastis. Vienu iš šių projektų siekiama ištirti, kaip sveikatą ilgainiui paveikia oro tarša English.

Daugiau apie vėžį ES English (en)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos