Navigācijas ceļš

Cik drošas ir jūsu Ziemassvētku spuldzīšu virtenes? - 24/12/2009

Ziemassvētku eglīte, kas izrotāta ar spuldzītēm ©EK

ES veiktā pētījumā konstatēts, ka daudzi lampiņu modeļi ir nedroši, tie var izraisīt elektrošoku vai ugunsgrēku. Tādēļ parūpējieties par drošību — izslēdziet dekoratīvās spuldzītes, kad dodaties pie miera vai ārpus mājas.

Nesen Komisijas vadībā tika veikts tirgus pētījums, kurā pārbaudīja Ziemassvētku spuldzīšu virteņu kvalitāti. Atklājās, ka katrs trešais modelis rada ugunsgrēka vai elektrotraumu risku.

Šī pārbaude notika Nīderlandē, Slovēnijā, Slovākijā, Ungārijā un Vācijā, un tika testēti apmēram 200 spuldzīšu virteņu paraugi dažādās cenas kategorijās.

Tika vērtēta paraugu atbilstība vairāk nekā 20 kvalitātes kritērijiem, un daudzi paraugi neatbilda vairākām prasībām.

Daudzām virtenēm bija pārāk tievi kabeļi, slikta vadu fiksācija un nepietiekama izolācija. Vairāk nekā 40 % no pārbaudītajiem paraugiem bija ražoti Ķīnā.

Ungārijā nopietnu apdraudējumu patērētājiem radīja gandrīz 96 % no pārbaudītajām virtenēm. Savukārt Nīderlandē ES drošības standartiem neatbilda 56 % virteņu. Kaut arī pētījumā piedalījās tikai piecas valstis, ir pamats pieņemt, ka tos pašus virteņu modeļus pārdod visā ES.

Par patērētāju aizsardzību atbildīgā komisāre Meglena Kuneva teica, ka šīs pārbaudes rezultāti uzskatāmi par trauksmes zvanu.

Viņa aicināja ES dalībvalstis stingrāk kontrolēt atbilstību drošības standartiem un norādīja, ka kvalitāte rūpīgāk jākontrolē arī pārējiem — ražotājiem, importētājiem, vairumtirgotājiem un mazumtirgotājiem. Patērētājus viņa aicināja būt uzmanīgiem un sniedza šādus ieteikumus:

  • iegādājieties Ziemassvētku spuldzīšu virtenes no tirgotājiem ar labu reputāciju,
  • nekad neatstājiet spuldzīšu virteni ieslēgtu, kad dodaties ārpus mājas vai naktī, kad visi guļ,
  • ja jums ir aizdomas, ka jūsu virtenei ir defekts, vairs to nelietojiet un aiznesiet atpakaļ uz veikalu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites