Naršymo kelias

Ar saugios jūsų kalėdinės lemputės? - 24/12/2009

Švytinti Kalėdų eglė © Reporters

ES patikrinimo išvados – daug kalėdinių lempučių kelia elektros smūgio ir gaisro pavojų. Išeinant iš namų arba einant miegoti šias lemputes būtų saugiau išjungti.

Komisijos vadovaujamo rinkos tyrimo išvados – kas trečias patikrintas kalėdinių lempučių rinkinys kelia tiesioginį gaisro arba elektros smūgio pavojų.

Nyderlanduose, Slovakijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje patikrinta beveik 200 įvairių kainų girliandų.

Buvo tikrinama, ar šie gaminiai atitinka daugiau nei 20 reikalavimų. Pasirodė, kad daugelis neatitinka net kelių reikalavimų.

Tyrimas parodė, kad daugelio girliandų laidai per ploni, laidų tvirtikliai silpni, o izoliacija nepakankama. Šiek tiek daugiau kaip 40 % tikrintų gaminių pagaminta Kinijoje.

Pavojingais pripažinti beveik 96 % Vengrijoje tikrintų gaminių. ES saugos standartų neatitiko 56 % Nyderlanduose tikrintų lempučių. Tyrime dalyvavo tik penkios šalys, tačiau tikėtina, kad tokios pačios lemputės parduodamos visoje ES.

Už vartotojų reikalus atsakingos Europos Komisijos narės Meglenos Kunevos teigimu, šio tyrimo rezultatai skatina imtis veiksmų.

Ji paragino ES valstybes nares griežčiau reikalauti, kad būtų laikomasi saugos standartų, ir sakė, kad pramonės atstovai – gamintojai, platintojai, mažmenininkai ir importuotojai – turėtų patys sugriežtinti kontrolę. Vartotojai turėtų būti atsargūs ir laikytis šių patarimų:

  • kalėdines lemputes pirkti iš patikimų platintojų;
  • išjungti jas išeidami iš namų arba eidami miegoti;
  • kilus įtarimui, kad lemputės nekokybiškos, jų nebenaudoti ir grąžinti į parduotuvę.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos