Navigācijas ceļš

Pēc ES veiktas pārbaudes 70 % no maldinošajām vietnēm ir slēgtas vai izmainītas - 17/11/2009

Plauksta, kurā ir mobilais telefons; fonā redzams datora ekrāns ©EK

Atbilstīgi ES plāniem apkarot patērētāju maldināšanu iestādes pārbaudīja 301 vietni, kur tirgo mobilo telefonu zvanu melodijas utml. pakalpojumus.

Atbilstīgi ES plāniem apkarot patērētāju maldināšanu iestādes pārbaudīja 301 vietni, kur tirgo mobilo telefonu zvanu melodijas utml. pakalpojumus.

Līdz šim slēgtas 54 tīmekļa vietnes, bet 159 vietnēs izdarītas korekcijas, lai nepieļautu ES patērētāju tiesību pārkāpumus. Pārbaudes gaitā deviņiem Itālijas uzņēmumiem un mobilo sakaru operatoriem, kas piedāvā saturu mobilajiem telefoniem, piespriesta soda nauda, kuras kopējais apjoms ir divi miljoni eiro.

Šīs tīmekļa vietnes bija starp 558 vietnēm, kuras tika pārbaudītas 2008. gada jūnijā. Tā bija nedēļu ilga operācija, kurā piedalījās 29 valstis, proti, visas ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija un Īslande. Visās minētajās vietnēs pārdod mobilajiem telefoniem paredzētu saturu, piemēram, zvanu melodijas, ekrāntapetes, logotipus, spēles un tērzētavu abonementus.

Pārbaudi sarīkoja tāpēc, ka bija saņemts simtiem sūdzību, bieži vien — no vecākiem, kas saņēmuši lielu rēķinu, jo viņu bērni, paši to neapzinādamies, sākuši abonēt zvanu melodijas vai citus pakalpojumus. Daudzas maldinošās tīmekļa vietnes par mērķauditoriju izvēlējušās bērnus.

Šī “tīrīšana” bija otrs dažādu Eiropas valstu kompetento iestāžu kopīgais pasākums. 2007. gadā 15 ES dalībvalstis un Norvēģija kopīgi pārbaudīja tīmekļa vietnes, kurās pārdod aviobiļetes.

Par patērētāju aizsardzību atbildīgā ES komisāre Meglena Kuneva teica, ka arī turpmāk tiks veiktas līdzīgas pārbaudes. “Šie rezultāti liecina, ka ES mēroga sadarbībai tiesību aizsardzības jomā ir milzīga nozīme, īstenojot patērētāju tiesību aizsardzību tirgū.”

Mobilajiem telefoniem paredzēto pakalpojumu tirgus paplašinās, jo mobilie telefoni ir ļoti iecienīti. 2007. gadā Eiropā zvanu melodiju pārdošanas apjoms bija apmēram 691 miljons eiro. Daļu no šī apjoma veido pirkumi internetā.

Austrijā, Ungārijā un Rumānijā bija visvairāk vietņu, kurās nebija ievērotas patērētāju tiesības, proti, katrā valstī 21 šāda vietne. Francijā un Lietuvā tādu bija 20, savukārt Beļģijā, Norvēģijā, Nīderlandē un Latvijā attiecīgi 18, 17, 16 un 14.

Itālijā sodīto uzņēmumu vidū bija “'Telecom Italia”, “Vodafone” , “Fox Mobile” un “Tutto gratis”.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites