Naršymo kelias

ES atlikus tyrimą sutvarkyta arba uždaryta 70 % patikrintų svetainių, skambučių melodijomis prekiavusių nesąžiningai - 17/11/2009

Mobilusis telefonas rankoje, priešais kompiuterio ekraną ©EB

ES ėmusis griežtų priemonių prieš vartotojų klaidinimą, atsakingos institucijos patikrino 301 mobiliųjų telefonų paslaugomis prekiaujančias interneto svetaines.

ES ėmusis griežtų priemonių prieš vartotojų klaidinimą, atsakingos institucijos patikrino 301 mobiliųjų telefonų paslaugomis prekiaujančias interneto svetaines.

Uždarytos jau 54 svetainės, o 159 sutvarkytos, t. y. jos turėjo pakoreguoti savo veiklą ir nutraukti ES vartotojų teisę pažeidžiančius veiksmus. Po tyrimo Italijoje devyniems turinio tiekėjams ir mobiliojo ryšio paslaugų teikėjams skirta apie 2 mln. eurų baudų.

Šios svetainės buvo tarp 558 patikrintų per vieną 2008 m. birželio savaitę. Bendra operacija atlikta 29 šalyse, kartu su ES šalimis joje dalyvavo Norvegija ir Islandija. Visos šios svetainės prekiauja mobiliesiems telefonams skirtu turiniu – skambučių melodijomis, ekrano užsklandomis, piešinėliais, žaidimais, pokalbių kanalų abonentais ir pan.

Patikrinimas surengtas gavus šimtus skundų, neretai iš tėvų, gavusių dideles mobiliojo ryšio sąskaitas po to, kai jų vaikai nežiniomis užsiprenumeravo skambučio melodiją ar kitą paslaugą. Dauguma šių svetainių orientuojasi į jaunimo rinką.

Patikrinimas buvo antra bendra Europos teisėtvarkos institucijų operacija. 2007 m. 15 ES šalių ir Norvegija tikrino lėktuvų bilietais prekiaujančias svetaines.

Už vartotojų reikalus atsakinga ES Komisijos narė Megelna Kuneva sakė, kad rengiama ir daugiau patikrinimų: „Tyrimo rezultatai rodo, kad visai Europos Sąjungai bendradarbiaujant įgyvendinant teisės aktus, vartotojų rinka tvarkoma daug veiksmingiau“

Mobiliųjų telefonų paslaugų rinka auga, kadangi populiarėja patys telefonai. Manoma, kad 2007 m. Europoje skambučių melodijų parduota maždaug už 691 mln. eurų, įskaitant prekybą internetu, bet, toli gražu, ja neapsiribojant.

Daugiausia vartotojų apsaugos taisykles pažeidusių svetainių – po 21 – buvo Austrijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje. Prancūzijoje ir Lietuvoje jų buvo po 20, toliau – Belgija (18), Norvegija (17) ir Nyderlandai (16).

Tarp baudas gavusių Italijos bendrovių yra „Telecom Italia“, „Vodafone“ arba „Fox Mobile“ ir „Tutto gratis“.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos