Navigācijas ceļš

Eiropa bez automašīnām - 17/09/2009

Kampaņā par ekoloģisku transportu uzsvērta pilsētu loma cīņā pret globālo sasilšanu.

Veselu dienu simtiem pilsētās automašīnām būs slēgtas dažas noslogotākās ielas, lai atturētu cilvēkus no braukšanas ar auto. Daudzviet citur diena bez auto būs svarīgākais notikums mobilitātes nedēļā — ES ikgadējā kampaņā, kur mudina pievērsties ekoloģiski nekaitīgākiem transporta veidiem.

Vieglās un kravas automašīnas lielā mērā ir atbildīgas par troksni, piesārņojumu un izplūdes gāzēm, kas sagandē dzīves apstākļus daudzās lielpilsētās. Tās rada arī milzum daudz CO2 izmešu (šī gāze ir galvenā klimata pārmaiņu vaininiece).

No 16. līdz 22. septembrim tiks rīkoti dažādi pasākumi, lai popularizētu vieglo automobiļu alternatīvas. Daudzas pilsētas izmantos šo iespēju, lai ieviestu jaunus vai uzlabotus sabiedriskā transporta pakalpojumus, atklātu gājēju zonas un veloceliņus. ES nodrošina finansiālu atbalstu un piešķirs balvu vislabākajai programmai.

Šā gada mobilitātes nedēļas tēma ir "Labāks klimats pilsētās". Tās organizētāji vēlas ne tikai pievērsties transporta ilgtspējai, bet arī informēt iedzīvotājus par to, cik liela nozīme pašvaldībām var būt cīņā pret klimata pārmaiņām. Vairāk nekā 70 % eiropiešu dzīvo pilsētās. Savukārt tās, pārliecinot iedzīvotājus atstāt auto mājās, varētu panākt ievērojamu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinājumu.

Šogad Eiropas mobilitātes nedēļu Englishfrançais atzīmējam jau astoto reizi, un izrādās, ka tā radusi atbalsis krietni aiz mūsu pasaules daļas robežām. Seula, Riodežaneiro, Taipeja, Monreāla, Jokohama un Kito ir tikai dažas no tām 2102 lielajām un mazajām pilsētām, kas piedalījās šajā kampaņā pērn, kad tika sasniegts rekords — 220 miljoni cilvēku 39 valstīs.

Pagājušā gada uzvarētāja Budapešta septembrī iecerējusi īstenot citu iespaidīgu pasākumu, kurā vēsturiskais Ondrāši bulvāris tiks pārvēsts par "dzīvu" ielu, ko klās zāliens.

Un tas vēl nav viss:

• Zalcburgā notiks interaktīvi elektromobiļu demonstrējumi, bet pa šīs senās Austrijas citadeles ielām spietos rikšas,

• Viļņā tūkstošiem skolotāju un skolēnu uz skolu dosies ar divriteņiem,

• Portugāles pilsētā Almadā sabiedriskā transporta biļetes mainīs pret pārstrādājamiem atkritumiem,

• Zviedrijas pilsētā Gēteborgā pārsimts uzņēmumu apņēmušies atbalstīt darbiniekus, kas mobilitātes nedēļā dosies uz darbu, neizmantojot savu automašīnu.

 

Mobilitātes nedēļas pasākumi jūsu valstī Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites