Naršymo kelias

Europos diena be automobilio - 17/09/2009

Ekologiško transporto kampanijoje pabrėžiamas itin svarbus miestų vaidmuo kovojant su visuotiniu atšilimu.

Šimtuose mietų ir mietelių planuojama vienai dienai uždrausti eismą kai kuriose judriausiose gatvėse ir taip paskatinti jų gyventojus išsiversti be automobilio. Daugeliui miestiečių diena be automobilio yra geriausias judumo savaitės – ES kasmetinės skatinimo naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis kampanijos – renginys.

Lengvieji automobiliai ir sunkvežimiai kelia daug triukšmo, teršia aplinką; dėl jų miestuose susidaro transporto spūstys. Be to, jie išmeta daugiausiai anglies dvideginio – pagrindinių klimato kaitą sukeliančių dujų.

Rugsėjo 16–22 d. vyks renginiai, kuriais siekiama propaguoti alternatyvias transporto rūšis. Daugelyje miestų ta proga bus pradedamos teikti naujos arba patobulintos esamos visuomeninio transporto paslaugos, atidaromos pėsčiųjų zonos ir dviračių takai. ES skiria finansinę paramą ir apdovanojimą už geriausią programą.

Propaguojamas ne tik tausus transportas – šių metų tema „Miesto klimato gerinimas“ pasirinkta siekiant geriau informuoti apie vietos valdžios institucijų svarbą kovojant su visuotiniu atšilimu. Daugiau kaip 70 % europiečių gyvena miestuose. Įtikinus jų gyventojus nesinaudoti automobiliais, miestuose gerokai sumažėtų šiltnamio efektą sukelinčių dujų.

Aštuntus metus rengiamos Europos judumo savaitės Englishfrançais idėja susidomėta ir kitose pasaulio vietose: Seulas, Rio de Žaneiras, Taipėjus, Monrealis, Jokohama bei Kitas buvo tarp 2008 m. dalyvių, kurių skaičius buvo rekordinis – 2102 miestai, t. y. 220 mln. gyventojų iš 39 šalių.

Praėjusių metų judumo savaitės apdovanojimą gavęs Budapeštas šį rugsėjį planuoja nustebinti nauja programa, kurioje numatyta istorinį Andrássy prospektą paversti „gyva gatve“ ir visą užželdinti žole.

Renginiai kituose miestuose

• Austrijos mieste Zalcburge bus demonstruojami elektromobiliai, po miestą važinės rikšos.

• Vilniuje tūkstančiai mokytojų ir moksleivių rengiasi į mokyklas važiuoti dviračiais.

• Almadoje (Portugalija) mainais už perdirbamas šiukšles bus dalijami visuomeninio transporto bilietai.

• Apie 200 Geteborgo (Švedija) įmonių pažadėjo remti judumo savaitę savo automobiliais nesinaudojančius darbuotojus.

 

Pažiūrėk, kokių judumo savaitės renginių organizuojama netoli tavo namų! Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos