Cesta

Boj proti pandemii chřipky - 15/09/2009

Žena je očkována proti chřipce © ES

Strategie na zastavení šíření viru chřipky H1N1.

Na zvláštním zasedání ministrů zdravotnictví členských států, které se bude konat v říjnu, se bude jednat o návrzích Komise ohledně pandemie chřipky.

Tři měsíce poté, co byl nový virus H1N1 označen za pandemický, je stále hlavním kmenem chřipky, který po světě cirkuluje. Většina případů měla mírný průběh. Existují však obavy, že se v nadcházejících měsících mohou objevit mnohem virulentnější vlny této chřipky. I když se už na trhu začínají objevovat očkovací látky, krátkodobě poptávka mnohonásobně převyšuje výrobní kapacitu a pro některé země mohou být náklady na výrobu neúnosné.

Na tyto problémy a také na možný ekonomický dopad mnohem závažnější epidemie reaguje nová strategie EU, která zdůrazňuje potřebu užší spolupráce mezi zeměmi EU a zároveň představuje řadu možností pro společné akce. Zejména požaduje jasný a jednotný přístup k očkování a dalším preventivním opatřením.

Aktuality o chřipce (H1N1)

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy