Naršymo kelias

Gaisrai ir potvyniai. Kokių veiksmų imasi ES? - 27/08/2009

Ugniagesė, vandenį ant ugnies švirkščianti iš gaisrinės žarnos © EB

Įvykus gaivalinėms nelaimėms valstybėse narėse ES padeda koordinuoti pagalbą ir atkurti svarbiausią infrastruktūrą.

Kol daugelis iš mūsų džiaugėsi vasara, didelei daliai Vidurio Europos ir Viduržemio jūros regiono gyventojų atostogų metas dėl potvynių ir gaisrų virto košmaru.

Birželio pabaigoje dėl stiprių liūčių po vandeniu atsidūrė dideli Bavarijos, Austrijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos plotai. Patvino Dunojus ir visi jo intakai.

Tuo pat metu Portugalijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Graikijoje siautėjo visai kitas gaivalas – ugnis. Vien tik praeitą savaitę Graikijoje įvykę 67 gaisrai nusiaubė apie 21 200 hektarų, sunaikino beveik du milijonus medžių ir bent 150 namų.

ES koordinuojant paramą, Italija, Prancūzija, Ispanija ir Kipras į Atėnų apylinkes nusiuntė gaisrų gesinimui skirtus lėktuvus „Canadair“. ES turi nuosavą miškų gaisrų gesinimo rezervą, kuriam priklauso du tokie lėktuvai. Šie lėktuvai yra Korsikoje ir naudojami gaisrams Viduržemio jūros regione gesinti.

Be to, ES įdiegta Europos miškų gaisrų informacijos sistema English , kuria naudojantis perduodama naujausia palydovinė informacija apie vykstančius gaisrus, rengiami smulkūs gaisro apimtų teritorijų žemėlapiai ir skelbiamos šešių dienų orų prognozės, leidžiančios užtikrinti, kad gaisras būtų pastebėtas anksti.

Šią vasarą potvyno kamuojamos šalys neprašė kitų šalių pagalbos, tačiau ankstesniais metais į užtvindytas teritorijas pasinaudojus ES civilinės saugos mechanizmu English buvo išsiųsta valčių, siurblių, generatorių, vandens valymo ir avarinės įrangos.

ES solidarumo fondo lėšomis gali būti padedama finansuoti svarbiausius neatidėliotinus veiksmus, pvz., atkurti infrastruktūrą, suteikti laikiną pastogę namų netekusiems žmonėms ir apsaugoti kultūros paveldą.

Plačiau apie Europos civilinę saugą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos