Navigatsioonitee

Tuli või suurvesi – kuidas reageerib EL looduskatastroofidele - 27/08/2009

Naistuletõrjuja tuletõrjevoolikuga metsatulekahjut kustutamas © EC

Iga kord kui mõnda liikmesriiki tabab loodusõnnetus, aitab EL koordineerida abiandmist ning rahastada olulise infrastruktuuri taastamist.

Samal ajal kui suurem osa meist suve nautisid, muutsid üleujutused ja metsatulekahjud Kesk-Euroopas ja Vahemere piirkonnas puhkusehooaja paljude inimeste jaoks tõeliseks õudusunenäoks.

Juuni lõpus põhjustasid kaua kestnud tugevad vihmad tõsiseid üleujutusi ulatuslikel aladel Baierimaal, Austrias, Tšehhi Vabariigis, Slovakkias, Ungaris ja Poolas. Doonau ja selle lisajõed tõusid üle oma kallaste.

Samal ajal pidid Portugal, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Kreeka võitlema aga hoopis teistsuguse probleemiga – tulega. Üksnes eeelmisel nädalal laastasid 67 eraldiseisvat tulekahju Kreekas hinnanguliselt 21 200 hektarit maad, hävitades peaaegu 2 miljonit puud ja vähemalt 150 elumaja.

Tänu ELi koordineeritud abile, saatsid Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania ja Küpros oma Canadair-tüüpi tuletõrjelennukid Ateena piirkonda. ELil endal on kaks sama tüüpi lennukit, mis moodustavad nn taktikalise reservi metsatulekahjudega võitlemiseks. Need asuvad Korsikal ning aitavad kustutada metsatulekahjusid kogu Vahemere piirkonnas.

EL juhib ka Euroopa metsatulekahjude teabesüsteemi English, mis pakub ajakohaseid satelliidiandmeid puhkenud tulekahjude kohta, üksikasjalikke kaarte mõjutatud aladest ning kuuepäevast prognoosi tulekahjude varajase avastamise tagamiseks.

Kuigi selle suve üleujutustest mõjutatud riigid välisabi ei palunud, on varasemate üleujutuste ajal ELi kodanikukaitse mehhanismi English vahendusel õnnetuspiirkondadesse saadetud paate, pumpi, generaatoreid, veepuhastus- ja hädaabiseadmeid.

Lisaks on ELi solidaarsusfondist võimalik saada abi oluliste hädaabimeetmete rahastamiseks, nagu infrastruktuuri taastamine, ajutise majutuse võimaldamine ja kultuuripärandi kaitse.

Lisateave Euroopa kodanikukaitse English kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad