Ścieżka nawigacji

Zmiany klimatu: Unia słucha głosu młodych - 10/08/2009

Popękana ziemia, gdzieniegdzie kępki wyschniętej trawy © CE

Dzięki kampanii „Play to Stop – Europe for climate” młodzi Europejczycy będą mogli dowiedzieć się więcej o zmianach klimatu i ochronie środowiska oraz wyrazić swoją opinię na ten temat.

Kampania informacyjna „Play to Stop – Europe for climate”, którą organizuje Unia Europejska, będzie prowadzona od lipca do grudnia w jedenastu państwach UE (Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Francja, Włochy, Węgry, Rumunia, Szwecja, Wielka Brytania oraz Polska). Jej celem jest zachęcenie młodego pokolenia do aktywniejszego udziału w walce ze zmianami klimatycznymi.

Prowadzona we współpracy z kanałem muzycznym MTV kampania będzie dla młodzieży okazją do uzyskania informacji, a także do wyrażenia swojej opinii i podzielenia się swoimi pomysłami jeszcze przed przyszłą konferencją ONZ w sprawie zmian klimatu. Elementami kampanii będą nie tylko witryna internetowa, publikacje i spoty reklamowe, ale również trzy koncerty z udziałem artystów sceny międzynarodowej, które zostaną zorganizowane w Sztokholmie, Budapeszcie i Kopenhadze i będą transmitowane przez MTV.

Piętnasta konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Kopenhadze w dniach 7–18 grudnia 2009 r. Jej uczestnikami będą przedstawiciele blisko 200 krajów dążących do zawarcia nowej umowy, która w 2012 r. zastąpiłaby protokół z Kioto. Podczas tej konferencji Unia potwierdzi ambitne cele wyznaczone w 2008 r.: zwiększenie efektywności energetycznej i przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Do 2020 r. Unia Europejska ma zamiar ograniczyć o 20 proc. emisje gazów cieplarnianych i o tyle samo zmniejszyć zużycie energii. Planuje też w tym czasie zastąpić paliwa kopalne źródłami energii odnawialnej, tak aby pokrywały w jednej piątej jej zapotrzebowanie na energię.

Dzięki kampanii młodzi Europejczycy będą mogli zabrać głos na ten temat jeszcze przed rozpoczęciem tej decydującej o losach Ziemi konferencji.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki