Navigācijas ceļš

Klimata pārmaiņas — ES ieklausās jauniešos - 10/08/2009

Saplaisājusi zeme ar dažiem sakaltušiem augiem © CE

Kampaņa “Play to Stop — Europe for climate” Eiropas jauniešiem piedāvā iespēju uzzināt un izteikties par klimata pārmaiņām un vidi.

Kampaņa “Play to Stop – Europe for climate” българскиčeštinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianomagyarpolskiRomânasvenska, ko organizē Eiropas Savienība, notiks vienpadsmit dalībvalstīs (Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā, Zviedrijā un Lielbritānijā) no jūlija līdz decembrim. Tās mērķis ir mudināt jauno paaudzi aktīvāk iesaistīties cīņā pret klimata pārmaiņām.

Kampaņu īstenos sadarbībā ar mūzikas kanālu MTV, un tā dos iespēju jauniešiem uzlabot zināšanas, paust viedokli un dalīties idejās pirms nākamās ANO konferences par klimata pārmaiņām. Turklāt mūzikas kanāls MTV pārraidīs trīs koncertus no Stokholmas, Budapeštas un Kopenhāgenas, kuros uzstāsies starptautiski mākslinieki. Kampaņai ir veltīts arī interneta portāls, publikācijas un reklāmas.

Piecpadsmitā ANO konference par klimatu notiks Kopenhāgenā 2009. gada 7.-18. decembrī. Tajā piedalīsies gandrīz 200 valstis, kas centīsies noslēgt jaunu līgumu, ar kuru aizstāt Kioto protokolu 2012. gadā. Šīs konferences laikā ES no jauna apliecinās 2008. gadā izvirzīto vērienīgo mērķi uzlabot energoefektivitāti un pārorientēties uz ekonomikas sistēmu, kura rada minimālas oglekļa dioksīda emisijas.

Līdz 2020. gadam Eiropas Savienība paredz par 20% samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, par 20% samazināt enerģijas patēriņu un degizrakteņu enerģiju aizstāt ar atjaunīgo enerģiju, kam vajadzētu apmierināt 20% no ES vajadzības pēc enerģijas.

Pateicoties šai kampaņai, Eiropas jauniešiem būs iespēja likt ieklausīties savā viedoklī, iekams sāksies šī cilvēces nākotnei izšķirošā konference.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites