Naršymo kelias

ES klausia jaunimo nuomonės apie klimato kaitą - 10/08/2009

Sudžiūvę augalai suskeldėjusioje žemėje © EB

Kampanija „Play to Stop – Europe for climate“ jauniems europiečiams suteikiama proga daugiau sužinoti apie klimato kaitą ir aplinką ir pareikšti nuomonę šiais klausimais.

Europos Sąjungos organizuojama kampanija „Play to Stop – Europe for climate“ българскиčeštinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianomagyarpolskiRomânasvenska vyks liepos–gruodžio mėnesiais vienuolikoje valstybių narių (Bulgarijoje, Čekijoje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje). Jos tikslas – paraginti jaunąją kartą aktyviau dalyvauti kovoje su klimato kaita.

Kampanija vykdoma bendradarbiaujant su muzikos kanalu MTV. Ji suteiks galimybę jaunuoliams daugiau sužinoti, išsakyti nuomonę ir pasidalyti idėjomis prieš kitą Jungtinių Tautų konferenciją klimato kaitos tema. Ši kampanija – tai ne tik interneto portalas, publikacijos ir reklama. Stokholme, Budapešte ir Kopenhagoje bus surengti trys tarptautiniu mastu pripažintų muzikantų koncertai, kuriuos transliuos MTV.

2009 m. gruodžio 7–18 d. Kopenhagoje vyks penkioliktoji Jungtinių Tautų konferencija, skirta klimato klausimams. Ji suburs beveik 200 šalių atstovus, kurie sieks sudaryti naują susitarimą, 2012 m. turėsiantį pakeisti Kioto protokolą. Per šią konferenciją Europos Sąjunga dar kartą patvirtins 2008 m. užsibrėžtus aukštus tikslus – didinti energijos vartojimo efektyvumą ir pereiti prie mažai anglies dvideginio į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikos.

Iki 2020 m. Europos Sąjunga numato 20 % sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, vartoti 20 % mažiau energijos ir 20 % reikiamos energijos gauti iš atsinaujinančiųjų išteklių, o ne iš iškastinio kuro.

Kampanija suteikia Europos jaunuoliams progą išsakyti nuomonę prieš šią žmonijos ateičiai itin svarbią konferenciją.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos