Navigatsioonitee

Kliimamuutus: – EL kuulab noorte häält - 10/08/2009

Pragunenud maapind ja kuivanud rohututid © EC

Kampaania «Play to Stop – Europe for climate» eesmärk on anda noortele eurooplastele võimalus esitada oma seisukohad kliimamuutuse ja keskkonnaprobleemide kohta.

ELi korraldatud kampaania «Play to Stop – Europe for climate» българскиčeštinadanskDeutschEnglishfrançaisitalianomagyarpolskiRomânasvenska kestab käesoleva aasta juulist detsembrini ning hõlmab 11 liikmesriiki (Bulgaaria, Itaalia, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari ja Ühendkuningriik). Kampaania eesmärk on anda noortele võimalus osaleda aktiivselt kliimamuutuse vastases tegevuses.

Koostöös muusikakanaliga MTV saavad noored enne järgmist ÜRO kliimamuutuse konverentsi võimaluse saada teavet ning esitada ja vahetada oma ideid. Avatud on netiportaal, avaldatakse trükiseid ja reklaamklippe ning rahvusvaheliste tähtede osalusel korraldatakse kolm kontserti (Stockholmis, Budapestis ja Kopenhaagenis), mis kõik kantakse üle MTV kanalil.

15. ÜRO kliimamuutuse konverents toimub Kopenhaagenis 7.–18. detsembrini 2009. Sinna kogunevad peaaegu 200 riigi esindajad, kelle eesmärgiks on uue kokkuleppe saavutamine, mis hakkaks 2012. aastast asendama Kyoto protokolli. EL kinnitab konverentsil valimsolekut täita oma 2008. aastal seatud eesmärgid energiatõhususe suurendamise ja süsiniku heitkoguste vähendamise alal.

ELi eesmärk on vähendada 2020. aastaks kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja energiatarbimist 20 %, ning ammutada 20 % vajaminevast energiast taastuvatest energiaallikatest, mitte fossiilkütustest.

Kampaania võimaldaks noortel eurooplastel esitada oma seisukohad enne meie planeedi tuleviku suhtes üliolulist konverentsi.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad