Navigācijas ceļš

ES dalībvalstis tiek aicinātas ieviest stingrākus smēķēšanas ierobežojumus.

Komisija aicina visā ES līdz 2012. gadam ieviest smēķēšanas aizliegumu English sabiedriskās vietās.

Pašlaik visās ES dalībvalstīs ir spēkā noteikumi, kas aizsargā cilvēkus no pasīvās smēķēšanas un tās kaitīgajām sekām. Tomēr dažādās valstīs tie ir ļoti atšķirīgi.

Visstingrākie noteikumi ir Lielbritānijā un Īrijā. Tur smēķēšana ir pilnībā aizliegta telpās esošās darbavietās un sabiedriskās vietās, tostarp restorānos un bāros. Bulgārijā plānots šādus noteikumus ieviest līdz 2010. gadam.

Francija, Grieķija, Itālija, Latvija, Malta, Nīderlande, Somija, Slovēnija un Zviedrija ir pieņēmušas tiesību aktus, kas paredz no tabakas dūmiem brīvu vidi, tomēr joprojām atļaujot veidot īpaši norobežotas telpas, kuras domātas smēķētājiem.

Tagad ES aicina izstrādāt visām 27 ES dalībvalstīm vienādus noteikumus, lai stingrāk ierobežotu smēķēšanu sabiedriskās vietās un darbā.

Pasīvā smēķēšana izraisa sirds slimības un plaušu vēzi. Aprēķināts, ka 2002. gadā ES aptuveni 19 000 nesmēķētāju miruši tāpēc, ka ikdienā bijuši spiesti elpot tabakas dūmus mājās vai darbā.

Eiropas Savienībā smēķēšana ir galvenais tādu nāves gadījumu iemesls, no kuriem būtu iespējams izvairīties. Ik gadu tās dēļ mirst 650 000 cilvēku. Pīpē katrs trešais eiropietis, tātad 170 miljoni.

ES ir uzsākusi jaunu pretsmēķēšanas kampaņu, kuras ietvaros tā aicina iedzīvotājus internetā augšupielādēt videoklipus par to, kā viņi atmetuši šo ieradumu. Atsaukušies simtiem cilvēku, un viņu darbus var noskatīties kampaņas tīmekļa vietnē.

Dzīve bez tabakas

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites